Kolekturowy przekręt

Siedem lat temu anonimowy gracz wygrał prawie 5 mln euro na loterii w miejscowości La Coruna na północnym zachodzie Hiszpanii.

Po wygraną zgłosił się jednak właściciel kolektury. Dopiero po latach śledczy rozwiązali zagadkę. Z ich raportu wynika, że to właściciel kolektury przywłaszczył sobie przyniesiony przez gracza kupon.

Zeznania złożyła też inna osoba, która zapewniała, że to właśnie ona zakreśliła zwycięskie liczby. Wszczęto śledztwo. Właściciel kolektury zeznał, że szczęśliwy kupon znalazł w swoim punkcie.

Maszyna losująca zidentyfikowała go jako właściciela kuponu, ale inspektorzy stwierdzili, że urządzenie działa nieprawidłowo. Właściciel kolektury miał ingerować w jego działanie. Jak ustaliła policja, prawowity właściciel kuponu przyszedł do kolektury z kilkoma kuponami. Za dwa z nich przysługiwała nagroda, w tym nagroda główna.

Nieuczciwy właściciel lokalu wypłacił mu niższą nagrodę i przywłaszczył sobie drugi kupon. Policja w La Coruni domyśla się, kim może być zdobywca głównej nagrody w loterii z 2012 r., ale dla pewności musi sprawdzić 270 innych osób, które zagrały w kolekturze nieuczciwego właściciela.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *