Koluszkowscy policjanci zarekwirowali nielegalne automaty

Wspólne działania koluszkowskich kryminalnych oraz funkcjonariuszy Urzędu Celno –Skarbowego doprowadziły do zabezpieczenia czterech nielegalnych automatów do gier hazardowych. Posiadanie takich urządzeń w lokalach zagrożone jest karą w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu, natomiast za organizowanie gier hazardowych grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego ustalili miejsce, którego najemca wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych posiadał nielegalne automaty. 11 marca 2020 roku policjanci pojechali pod ustalony adres w Koluszkach wspólnie z funkcjonariuszami łódzkiego Urzędu Celno – Skarbowego. Funkcjonariusze zastali w salonie gier cztery nielegalne automaty. Maszyny miały zainstalowane gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych.

Na organizowanie tego typu gier wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Funkcjonariusze przeprowadzili na miejscu eksperyment procesowy, który potwierdził, że są to automaty działające w sprzeczności z przepisami prawa. Maszyny zostały zarekwirowane przez łódzki urząd, który będzie teraz gospodarzem prowadzonego postępowania w tej sprawie. Prowadzącemu nielegalny proceder, jak również właścicielowi, który wynajął lokal, grozi grzywna w wysokości 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji Łódź-Wschód

4 komentarze(y) w “Koluszkowscy policjanci zarekwirowali nielegalne automaty

  1. Służba Celna? Już od prawie 3 lat nie ma żadnej takiej instytucji! Co to za przebieraniec? Może oszust? Czemu Policja nie interweniuje? To tak mniej więcej, jakby do tego lokalu wszedł na czynności ktoś w kamizelce Milicja Obywatelska albo inne ORMO…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *