Koniec małżeństwa, które wygrało na loterii £161 mln

loteria

Chris i Colin Weir ze Szkocji, którzy w 2011 roku trafili rekordową wygraną w loterii EuroMillions, właśnie ogłosili, że się rozwodzą – informuje ‚Metro’.

Para z Largs (hr. Ayrshire) jest małżeństwem od ponad 30 lat i ma dwoje dorosłych dzieci.

Z głębokim żalem informujemy, że ​​Chris i Colin zamierzają się polubownie rozstać. Nie będzie żadnych dalszych komentarzy w tej sprawie – brzmi oświadczenie zamieszczone na łamach „The Scottish Sun”.

Potwierdzono również, para żyła osobno „już od jakiegoś czasu”.

8 lat temu były operator telewizyjny i była pielęgniarka znaleźli się na liście najbogatszych Brytyjczyków rankingu „Sunday Times”.

W 2013 r. małżeństwo założyło fundację, nazwaną od ich nazwiska Fundusz Dobroczynny Weirów (The Weir Charitable Trust). Para sfinansowała także dwie operacje – dla czterolatki z porażeniem mózgowym oraz nastolatka, który stracił nogę.

Państwo Weir przeznaczyli również co najmniej 3 mln funtów na rzecz przedreferendalnej kampanii wspierającej niepodległość Szkocji. Przekazali także darowiznę swojemu lokalnemu klubowi piłkarskiemu.

Szczęśliwy los EuroMillions, który w lipcu w 2011 roku przypadł szkockiej parze, jest do tej pory najwyższą wygraną w loterii w Europie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *