[WAŻNE !!!] Nieefektywna kontrola KAS

W dniu 18 maja około godziny 10:00 na teren firmy współpracującej ze znanym czeskim dystrybutorem urządzeń konkursowych ISTARS w zakresie produkcji obudów i montażu gotowych urządzeń na terenie Zabrza oraz jednego z magazynów należących do nich, weszły służby KAS w asyście Policji.

Zmasowane przeszukania i kontrola zakresu prowadzonej działalności trwały do późnych godzin popołudniowych. Zaangażowano do przeprowadzenia kontroli kilka ekip zarówno KAS-u jak i policji, a cała sytuacja wskazuje na stopień determinacji służb celnych w nękaniu w tym przypadku legalnych operatorów w imię wyczyszczenia rynku dla państwowego operatora czyli Totalizatora.

W wyniku przeprowadzonej kontroli ustalono że produkowane urządzenia nie spełniają ustawowych kryteriów dotyczących urządzeń hazardowych na podstawie przedstawionej dokumentacji i ustaleń śledczych poczynionych w trakcie przeprowadzonego przeszukania oraz czynności kontrolnych. Nie zastosowano żadnych zabezpieczeń urządzeń oraz nie wykryto rzekomych automatów hazardowych.

Jedynym efektem przeprowadzonej kontroli był stres we wspomnieniach pracowników, jaki pozostał po wtargnięciu urzędników .

Dystrybutor nowego konkursu logicznego ISTARS opiera swoje produkty o oprogramowanie nie zawierające w swoich procedurach żadnych elementów losowych na co wskazujemy w swoich opracowaniach i co skutecznie podnosimy przed sądami powszechnymi że nasze programy nie zawierają elementów losowości, a ustalenia stanów faktycznych dokonywane są na podstawie teorii prawa, gdzie zasadnie wskazuje się, że odwoływanie się do innych niż językowa dyrektyw wykładni służy nie tylko rozstrzyganiu wątpliwości, co do zakresu określenia elementy losowości,których nie usuwa wykładnia językowa (semantyczna) oraz modyfikacji językowego sensu przepisu, ale także sprawdzeniu (potwierdzeniu, zaprzeczeniu) prawidłowości rezultatu wykładni semantycznej (L. Morawski: Zasady wykładni prawa, Toruń 2010, s. 76).

Trzeba nadmienić, że definicja „wyjściowa” gier na automatach znajduje się w art. 2 ust. 3 ustawy hazardowej. Przepis ten stanowi, że „grami na automatach są gry na urządzeniach mechanicznych, elektromechanicznych lub elektronicznych, w tym komputerowych, o wygrane pieniężne lub rzeczowe, w których gra zawiera element losowości”.

Jak poinformował nas przedstawiciel firmy  – „O tym, że powyższy sposób rozumienia zwrotów „gra zawiera element losowości” jest uprawniony, świadczy lektura uzasadnienia projektu ustawy hazardowej w której czytamy, że projekt opracowano w szczególności „na podstawie kształtującej się w tym zakresie linii orzecznictwa polskich sądów administracyjnych”. W orzecznictwie tych sądów odwoływano się zaś wielokrotnie do zwrotu „element losowości”, wprowadzonego następnie do art. 2 ust. 3 ustawy. Istnienie „elementu losowości” w grze przyjmowano wówczas, gdy wynik całej gry zależny był od przypadku , nie dało się go przewidzieć”.
„Z odmienną sytuacją mamy do czynienia na gruncie oferowanego przez naszą firmę oprogramowania ISTARS , gdzie w grze elementy zręczności, wiedzy bądź umiejętności występują jako elementy podstawowe, wiodące, zaś losowość rozumiana jako nieprzewidywalność rezultatu prowadzonej przez niego gry oceniana z perspektywy grającego nie występuje.I to zarówno poprzez funkcje samego urządzenia takie jak podgląd przyszłej wygranej ,przycisk INFO jak również przez ciągła edycję przyszłych wyników konkursu w przypadku pozytywnie wykonanego zadania”.

Powyższe zdarzenie należy odbierać jako jeszcze jedno doświadczenie branżowe …

144 komentarze(y) w “[WAŻNE !!!] Nieefektywna kontrola KAS

 1. Wszystko zależy od ogarniętych celników. Paragrafy są tylko niektórzy zolle się czają. Lecz są ekipy, które się nie p……ą w tańcu. W zaszłym roku w Jeleniej Górze trochę pozamiamiatali. Bo była dobra ekipa z UCS. Chłopaki znali się na robocie.

 2. Nadal żadnych konkretów , nie trzeba być adwokatem żeby przeczytać ustawę i ja zrozumieć , moim zdaniem istars może się bronić bez problemu. Ale wiemy jak działa KAS. Widziałem kilka punktów z tym sprzętem i kręci się to im.

 3. Koledzy operatrorzy. W co wy wierzycie? Nie ma nic automatowego co uchroni was przed karą. Jak nie administaracyjną to karną. A te trzeba płacić bo się zapuszkujesz. Jak nie t to lokal. Zapomnij o umowach słupach. Jak dominemają słupa to tobie przywalą. Jak chcesz być w rynku to bierz pudła. Przynajmniej wiesz na co się piszesz. I nie wciskajcie kitu który wam przekazjuą. Już chyba każdy z nas doświadczył na swojej dupie jak było z HF.

 4. Panowie jeżeli istars sie broni to po co zmieniać na diamonda ? Jeżeli mam produkt który się broni to po co mam wprawadzać inny ? hmm musiałbym chyba być schorowany psychicznie. Pomyślcie trochę proszę was 🙂 Jak ja bym posiadał coś legalnego to bym tego nie zmieniał, albo po to żeby znowu udowadniać KASowi ze mam drugi legalny produkt ? Bezsensu.

  1. Panie Jarekl co za animusz jako talent oratorski Kogo chcesz przekonać swoich klientów… pochwal się swoim….gó…… Zawiść to zły Dora dca A Diamond to najnowsza wersja i nie chodzi o KAS du….. ale o podniesienie grywalności a Diamond gra …prawie jak automat i to nie jest ostatní a wersja powodzenia

 5. Stock jak ci zwrócili sprzęt 11 sztuk to proszę postanowienie sądu o zwrocie zatrzymanych rzeczy zdjęcie proszę na forum mądrusiu. Widzę że w Raciborzu taki sam żurek pijecie którym się zaprawiacie hahaha. Ciemnota nie zna granic. A i jeszcze jedno ile ci płacą za pisanie takich komentarzy ? może zatrudnię cie u siebie też popiszesz mi trochę fajnych rzeczy.

 6. Panowie macie mecenasa jakiegoś dobrego pogadajcie z nim nie zaprawiajcie sie żurkiem na forum. UMOWA CHRONI PRZED KARA A MANDAT I TAK MOZE NALOZYC SADOWNIE ALE TO KARA JEST W GRANICACH 200 DO 1000ZL , CHYBA ART.102 JUZ NIE PAMIETAM. Miałem to gówno takie same jak inne wynalazki jeżeli chodzi o obrone niczym się nie różnią. Ale inne produkty w praniu lepiej sie sprawdzają. A i jeszcze jedno drodzy czytelnicy obiecuje wam ze sprawy które się zaczną istarsowi to okres 2 lat bo jeszcze nie skończyli a nawet nie zaczeli spraw starych, więc jaki morał a taki panowie że Tosiek zwinie biznes do tego czasu a was zostawi z pełna d…. kutas…… JEDNYM SLOWEM CZESKI WALEK TO SPORT NARODOWY NASZYCH CZECHOW.

 7. Panowie nie dajcie sie nabrać na istars i tego diamenta. Podatki to zwykły wałek płacą ryczałtówke z powietrza kwartalnie, zdjeli wam gacie i wepchali wam w d… duzego k….. Dlatego dajcie sobie spokój z tym produktem. Po pierwsze wygrane sprawy hahah nie ośmieszajcie sie, wygrane sprawy ? czy błedy proceduralne celników (zabrania bez kontroli itd. ) dlatego może być zwrot, a co do kar panowie to chroni ich umowa agencyjna więc zejdzcie na ziemie i ubierzcie gacie bo chyba dupy was bolą albo to lubicie.

 8. Kto ma istarsy jak to chodzi co podczas kontroli? Zabierają ? Oddają ? Są kary mandaty ? Może ktoś dać jakieś info co i jak ?

    1. Czesi wygrali z Istarsem w Czechach zwrot yrrminali i zasupow orzeczenie ICelnego zCR że ISYARS nie narusza Ustawy o loteriach …widziałem u nich w biurze..mówią że 1 marca rusza strona z ISTARS.EU z grami on line za darmo plus opinie wyroki i umorzenia spraw oraz forum do wymiany opinii o sytuacji na rynku.

     1. Ja mam całą szafę takich orzeczeń, wyroków, umorzeń. Tak, mam to w biurze, Tak, nie pokaże, hahaha………. śmiech na sali. Najgorsze jest to, że jest masa ludzi która się na to nabiera.

   1. A długo czekałeś dostałeś jakaś karę mandat itp? Bo zastanawiam się nad nimi nikt u nas w okolicy niema tego typu urządzeń ?

   2. G**** Ci zwrócili! Kity możesz żenić lamusom takim jak Ty. Który urząd ci zwrócił i na polecenie, którego sądu? Śmiech na sali. Wrzuć skan postanowienia cwaniaczku.

 9. Widzę, że dajamond się mocno reklamuje. Szkoda tylko, że nawet menelnia się tego nie tyka i nie chce wsypywać. Już nie mówię o tym, że KAS cały czas po tym jeździ jak po dzikiej świni.

  1. Poldi ty śmi….. i kłamco mam diamonda i inne wynalazki też i gdyby nie j**** podatki to jest najpewniejszy produkt miesiąc nie minoł więc jak mogą to zabierać u was w Dziedzicach to same GHorsy zobaczysz jak długo

   1. weście juz przestańcie ztą nahalna reklama czekiego istarsa /dajmonda
    tosiek juz ludziom tego nawciskał ale to sie nie powtórzy
    spalony temat
    nie grają na tym bo w pl muszą być zwykłe walce nic innego nie chwyci
    tyle w temacie
    także dajcie se spokój

    1. Busko odezwij się do gościa na […] … to ci pomoże mi pomógł…

     Ktoś tu pisał dziękuję panom z […].. jeśli nie podlegałeś pod jego teren to ktoś nie będzie jechał 200km żeby porozmawiać .

 10. Odkopuję temat. Czy cos juz wiadomo konkretnego na temat Istars’ow? Rozumiem, że zabierają automaty ale co z karami? Nakładają po 100k? Ma ktoś jakieś doświadczenia? Z gory dziękuje za odpowiedzi Panom z OLX. Proszę się nie produkować.

  1. Z**** wierzą, że dadzą radę. Ale zolle mają na nich w****** i czochrają oszołomów jak chcą. Sądy też już ogarnia ją temat i przestają się p****** z hazardowym parchem.

 11. SARA możesz napisać coś więcej o co chodzi dokładnie , albo na email podać info jak miałoby to wyglądać **********
  z góry dzięki

  1. proszę o chwilę cierpliwości, napisałam do admina i mam nadzieję ze się dogadamy w sprawie publikacji adresu mailowego

 12. Witam Saro, chciałabym przenieść biznes gdzieś gdzie jest to legalne. Jednak Gruzja nie wchodzi w rachube 3000km to troche za dużo 😉 Odezwij sie na maila. Twojego znaleźć nie mogę. Pozdrawiam

  1. [***] odezwij się lub podaj gdzieś maila 😉

   [Portal E-PLAY nie jest portalem społecznościowym i wszelkie próby udostępniania prywatnych adresów mailowych będą blokowane. W celu dotarcia do czytelników w formie reklamy lub ogłoszenia zapraszam do kontaktu na: biuro@e-play.pl – Redakcja]

  2. proszę o chwilę cierpliwości, napisałam do Tiro mam nadzieję ,ze się dogadamy i będzie możliwość publikacji maila.

 13. Witam,
  poszukuję osób , które chciałby zalegalizować biznes i przenieść działalność do Holandii lub Gruzji, gdzie można działać legalnie.
  Współpraca oparta jest na wejścu do grupy , która pozyska zarejestrowanie odpowiednika sp zoo w danych krajach oraz na pozyskaniu odpowiednich zezwoleń oraz obsługi księgowo-prawnej w dalszych etapach działalności.
  Proszę o kontakt osoby zainteresowne na maila [*We wszelkich sprawach dotyczących reklamy w portalu prosimy o kontakt na adres biuro@e-play.pl]

  1. Nic dodać nic ująć,zero kultury ,zero rozumu ,zero intelektu,zero klasy .Były operator to tylko kasę umiał liczyć,to za mało by być kimś i wypowiadać się o innych.

 14. Koniecpol co za bzdury piszesz na chwile obecna nie ma jak dla nas pozytywnych wyroków NSA a to ze na siedzibie istars nie zabezpieczyli automatów to jedno ale z każdego innego punktu ucs zabiera wszystko łącznie z istars potem przesłuchania , postępowania i stres czy dadza 100 tys kary od sztuki, i co więcej tym którym wzięli istars to wcale to dobrze sie niema wiec nie nakręcaj ludzi !!! Jeśli byłoby tak dobrze rynek juz byłby zasypany istarsem ! Bo chodzicie i prosicie sie o m2

    1. Głupki?
     Nie! To banda analfabetów bez szkoły. Na ucsie jadę takich parchów, którzy się bujają po mieście i cwaniak ująć. U mnie grzeczni jak baranki. Karatecy od siedmiu boleści.

  1. były operator dobra ksywka bo juz nikt takich ***** nie potrzebuje ***** wiesz i w ***** jesteś i niech tak zostanie a my jedziemy dalej po swojemu

   1. ja już sam nie wiem jak „lecieć”
    mam punkt w jednym mieście gdzie już nie ma nic …. 2 zabranie od kwietnia :/

 15. Patrząc na to wszystko wnioskuje że nawet czajnik bezprzewodowy jest w pewnym sęsie urządzeniem hazardowym.Jest pewien dreszczyk emocji bo załączenie go może nas doprowadzić do śmierci.Używanie go powinno być zakazane.

  1. Dzisiaj była mega prezentacja w Opavie najnowsze produkty mecenas prezentował nowe wyroki SN i ki cha dla wszystki h wynalazków nie pozwolili nagrywać impreza raut i kure…… dobry program zakaz reklamy zakaz sprzedaży i zamkneli liste dystrybutorów

 16. Straciłem nadzieje na legalny sprzęt . Jeśli chodzi o istars to jak każdy legalny musi mieć papier od MF Lub wyrok NSA quiz miał czy ma sie dopiero bronić w NSA ale kiedy to niewiadoma każdy z operatorów nic niewie a Ostróda nie udziela informacji poza ogłoszeniami na necie ze jako jedyni posiadają legalny sprzęt (nowe umowy agencja nieruchomości …) tylko ze te umowy nie zdają egzaminu..! Ogłaszają ze zapewniają opiekę prawna a naprawdę zostaje sie samemu z problemem żadnej opieki prawnej mało tego nie dają kasy na zaległe 12 stki które sie sypia . Nie dajcie sie oszukać Ostródzie czy istarsowi cz innym ! Na obecna chwile nie ma żadnej firmy z legalnym sprzętem nad czym ubolewam !

 17. Obawiam się, że za duży rozgłos przy tym Istars, Prorok wyrokuje, wieszczy…. ktoś tu mądrze napisał, zwady między sobą to żenada, po co te rykowisko??? Niech każdy próbuje z tym co ma, po co te podjazdy, moje mojsze najmojsze???

  1. Też szukałem, ale jak nie ma sprzętu w lokalach to nie ma gdzie nagrać. Lub firma pilnuje, aby się takie filmiki nie pokazywały co gryzło by się z legalnością projektu. Sieci społecznościowe powinny być reklamą dla takich projektów. Ja bym nawet odwiedził taki lokal, aby zobaczyć jak to gra i zdobyć kontakt, bo dodzwobić sie do istars to cud, ba maile nie odpowiadają. Lipa 🙁

   1. Wycofane wszystkie reklamy i filmy i słusznie nawet kontrolujący nie mogą nagrać eksperymentu ogolnie polityka prywatności piszą o nich inni mysle że już nie potrzebują reklamy

 18. Chucki myśle ze gość „liczę na istars” ma racje. Wielu juz pisało o wypieciu sie na 12 przez Ostródę i mieli mieć papier jako jedyni i dalej nic nie maja

  1. Arku sytuacja zmieniła się bardzo dynamicznie KAS ma nowe wytyczne co do określania losowości :…” grać do pierwszego układu wygrywającego tzn. do ustawienia się losowo zatrzymujących się bębnów z takimi samymi symbolami na wszystkich bębnach co decyduje o wartości wygranej w danej grze, w oparciu o tabelę wygranych. Możliwość sprawdzania ustawienia do przodu kilku lub kilkuset nawet ruchów lub wirtualna możliwość zatrzymywania poszczególnych rolek na wybranym symbolu tzw. pozorowana zręczność nie zmienia tego faktu tak samo jak pytania pojawiające się już po zatrzymaniu bębnów, że są losowane i nie mają żadnego wpływu na wartość nagrody ustalonej w ten sposób przez losowy układ bębnów… ” AMEN
   KPW SKILL VISION QUIZ nie obronią tego nie ma szans. Prawdziwy problem dla KAS stwarza ISTARS jako symultanicznie prowadzone konkursy zręczności i wiadomości.
   To nie dobra wola prokuratorów czy celników, ale to niezaprzeczalne fakty stwierdzone w trakcie eksperymentu świadczą o tym, ale pewnie wkrótce bomba wybuchnie i zrobi się cicho i nikt już nie dostanie tego z ulicy. AMEN

   1. Czy gra w pokera na playstation jest nielegalna? Jest to gra ze sklepu sony, gra soę wirtualną kasą, jak przegrasz to możesz dokupić za prawdziwe pieniądze. Czy to jest wbrew ustawie hazardowej?
    Kolejna rzecz. Czy gra na konsoli (urządzenie elektroniczne) w gry zawierające losowość, (większość gier) o punkty przedłużające grę lub o wirtualne nagrody rzeczowe, jest zgodna z ustawą hazardową? Czy gra na tablecie, telefonie w owocówki takie jak na automatach jest niezgodna z ustawą hazardową?

   2. Eksperymenty, pies Szarik, i batalion KAS wyposażony w worek pięciozłotówek nie mają, żadnego znaczenia.. Znaczenia ma tylko i wyłącznie orzeczenie NSA.

 19. Ślepy i ta jego Ostróda nawet niepotrafią krótkiego wpisu zrobić co zamierzają czy w ogóle bedą mieć produkt nie podlegający ustawie ! Większość z was liczyła ze quiz sie obroni a tu zatrzymane ponad 7 tys automatów ! Automaty a nie jak cześć pisała ze same obudowy !!!! Nagle wyłania sie istars który nie posiada losowości według kAS. To właśnie istarsowi najbliżej do tak długo oczekiwanego papierka od MF o apollo z nakładka z pytaniami i Ostródzie możecie zapomnieć. Sam fakt o wypięciu sie na dwunastki …

 20. A ja dodam coś z innej beczki, mam świeżo pozyskane info w trakcie kontroli punktu.

  Z tego co się mi udało ustalić do KAS spływają informacje między innymi od takich instytucji jak SANEPID (mają nakaz od szefostwa), aby zgłaszać wszystkie zastane na miejscu kontroli czy odbioru maszyny. Dlatego też nie dziwcie się jak po odbiorach lub kontrolach w punktach gdzie nie było nigdy kłopotów nagle wpadają komandosi z KAS.Może niektórzy byli tego świadomi, tym którzy nie mam nadzieję, że pomogło.
  Pozdro.

  1. Może ktoś się orientuje jak grają mobilne automaty? Czy jest na to zainteresowanie? Dziękuje za odpowiedź.

 21. Ślepy kiedy broni sie wasz ostrudowski kopiowany czy nie obojętnie produkt . To juz czas by Ostróda sie wypowiedziała , wielu z nas czeka na wasz ruch , będzie coś w końcu ?????

 22. maszyna jest hazardowa przykład losuje miedzy pytaniem a ułożeniem obrazka szansa takasama jak wstarych maszynach czerne lub czerwone trafimy pytanie jest ok trzeba posiadac wiedze ułorzenie obrazka jest raczej nie realne 24s ktury jest nie pokazany jak ma wygladac

 23. UFO to co piszesz zgadzam sie z Tobą w 100% sam chciałbym juz wrócić na sprzęt na którym można spokojnie bez stresu pracować ! Ale jak odwiedzają mnie operatorzy ze to oni maja jedyny na rynku automat legalny to aż mnie nogi podcina ze ktoś kto jakiś czas juz pracował przy tym , miał doświadczenia z UC daje sie nabierać na puste obiecanki ! Gdzie olej w głowie ??

 24. Bez zezwolenia Ministerstwa Finansów, prowadzenie tych pseudo „konkursów” to jedna wielka lipa.Każdy pseudo „konkurs” kończy się wypłatą kasy.Czy nikt tego nie widzi. Jakim trzeba być debilem, żeby wierzyć w te zapewnienia firm zagranicznych, że ich produkt jest legalny.Legalny jest do granicy z Polską. W Polsce obowiązuje surowe prawo ustawy hazardowej wprowadzone 1 kwietnia 2017. 100 tyś.zł kary za jeden pseudo „konkurs”. Polowanie na nielegalne „konkursy” typu quizomat,istars,hot-fun,skill test i tablety z grami spod lady i tablety w czerwonych obudowach – trwa.Współczuję tylko barmanką które nabijają i wypłacają kasę z pod stołu. One chyba nie są świadome co im grozi.Sygnał do tabletów i pseudo „konkursów” podłączonych do internetu to kwestia czasu żeby wszystkich wyłapać.Kary ktoś przecież będzie musiał zapłacić.Tylko papier od ministra to furtka do podboju rynku w Polsce. Tylko że, żadna firma na dzień dzisiejszy nie posiada papierka lakmusowego czyli zezwolenia od Ministra Finansów. Nie jeden z operatorów już wie jak wygląda zabranie sprzętu po 1 kwietnia. Przesłuchania dwu godzinne zatrudnionych trzech sprzątaczek na trzy zmiany, zabrane telefony. Pytania co pani robi w salonie, do kogo pani dzwoni jak pada większa wygrana itd..Sprawdzanie kto z kim i o czym.Kto pilnuje sprzętu jak pani już posprząta. Kto wypłaca kasę. Serwisanci sprzętu przechodzą to samo. I ze strachu odmawiają odpowiadania na pytania. A KAS-y robią swoje i wystawiają protokół zabrania pseudo „konkursów”. A wiecie co zrobi właściciel jak przyjdzie do płacenia kar. Powie od razu na przesłuchaniu kto do niego przyjeżdża serwisować sprzęt. I w czarnej d..ie będzie serwisant. A firmy zagraniczne jak zawsze nie zapłacą kar i oleją was tak jak to robią dzisiaj…

  1. UFO miałem cie olać i nic nie pisać ale wku… mnie robienie ludziom wody z mózgu jak również podp…. się na wzajem. Nic was nie nauczyła sytuacja, jaką mamy dzisiaj, że za chwilę będziecie mieć gówno nie sprzęt i bez lokali pozdychacie. Na dzień dzisiejszy żadna firma nie bierze na siebie odpowiedzialności poza czechami i to nie jest żadna reklama tylko fakt piszecie że wszystkim dają kto się zwróci to zamów i zobaczymy jaki jesteś cwaniak. Te twoje pseudo konkursy co ty masz za wiedzę, następny się znalazł rzeczoznawca. Na czym polega te pseudo geniuszu? Oświeć nas bo mam to u siebie i nic nie wiem na ten temat. I co wiesz tak naprawdę o „podłączeniu do internetu?” Co ty piepszysz człowieku o serwisantach toświadczy że wiesz gó… tam każdy jest oficjalnie pracownikiem i nie musi nic ukrywać. A KASy robią swoje .. i to jest twoje jedyne prawdziwe zdanie …a my swoje..

   1. Dlaczego soę mówi, że z państwem nie wygrasz? Jak zwykły Kowalski ma rozumieć to że władza mówi, że coś jest nielegalne, a ten co ma produkt mówi, że legalne, to uważasz, że ludzie w którą stronę będą przeć. Skoro ktoś kro ma władze mówi Ci, że tylko jego glejt potwierdza legalność jakiegoś projektu to uwarzasz, że ludzie będą szli na stos i w zaparte propagując pozytywne komentarze danego projektu. To zadaniem danego projektu jest idowodnienie, że jest legalny i musi mieć do tego argumenty, jeżeli firma nie posiada tak istotnego argumentu jakim jest glejt od władzy to nie dziw się krytyki. Ja od samego początku mam styczność z tym biznesem i podchodząc chłodno i logicznie do sprawy nie ma dzisiaj sprzętu 100% pewnego. Jak to mówią daj mi człowieka, a paragraf się na niego znajdzie.

    1. Jedna z firm miała argumenty typu orzeczenia sądów o niehazardowym sprzęcie, wszelakie opinie z poważnych instytutów, kwity o zwrocie sprzętu. Itp. Itd. I ja się pytam dlaczego ta firma nie jest dzisiaj pionierem w branży?!? Dlaczego kiedy stoi cały rynek przed nią otworem, dlaczego nie jest monopolistą w naszym kraju? Bo wszystkie te argumenty które posiada są gówno wlarte! Jeżeli komuś udało by się przechytrzyć państwo i uzyskać papierek od MF to i tak jeżeli zpwietrzyli by ten podstęp to długo by się nie nacieszył tym świstkiem. Jedyne co jest w pożądku to to, że nie ma faworuzowania. Wszyscy są w tym samym miejsu! Niezależnie od firmy, sprzętu każdy jest nielegalny.

 25. Taaa istars dają tylko dla wybranych Hahaah operatorzy proszą sie na necie i latają z lokalu do lokalu ze oni jako jedyni maja legalny sprzęt ! tylko ze na 100 punktów to z 2 punktów właściciele sie decydują spróbować na tym pracować do momentu wjazdu UCS ! Nie spotkałem sie by ktoś po zatrzymaniu instalował kolejny raz ten automat czy jakiś inny !!! Szkoda zostaje nam nadal sie wstrzymać by sie nie utopić

 26. U mnie w mieście były ze 4 punkty z istarsem i celne oczywiście zwinęły Te punkty ! Co ty piszesz ze dostępu niemam do istars ??!! Na necie wystarczająco operatorów sie prosi by w lokalach instalować ten Badziew!! Na quizach z Ostródy chętnie grali nie jak na sypakach ale grali ! A kontrola można by sie cieszyć jakby zostawili papier od MF ze te automaty nie podlegają ustawie bo za dzień czy dwa czy tydzień służby zmienia zdanie i bedą twierdzić ze to automaty o których mowa w ustawie ! Ma ktoś info kiedy Ostróda sie broni ze swoim produktem ???

  1. Jaki produkt ma ostróda ?? „Czerwone apollo” quiz który został skopiowany od istara i to nie udolnie i nałożony na apollo jaka nakładka ??? Najpierw się zastanów jak powstał apollo quiz … Ja wiem ,że jesteście fani ślepego i jego wynalazków….

  2. Llllipa a TWOJE miasto nazywa sie jak ….gmina jaka…jak we wsi moga byc 4 sklepy nie to nie mozliwe

  3. Ty Lipa a gdzie tyle sprzetu dali? bo u nas sami wstawiaja po 1-2 max i tylko bary i stacje nie chca ludzi z HF i kilku innych ale kto sie załapał ten ma fart

   1. Przestańcie tak reklamować tego istara, każdy kto chce może mieć ten automat ,jest tak samo dostępny jak quiz więc skończ z tym że dają do wybranych bo to nowe prawda

 27. Ernest masz racje ten istars to lipa straszna na tym nikt niechce grać ! Na Quizomaty z Ostródy trzeba poczekać może sie obronią ale kiedy ???? Wie ktoś ?

  1. LIpa:Ernest
   Quizomat z ostródy. Najpierw niech kary popłacą bo kary lecą jeszcze zaległe kary a ludzie wszędzie o nich piszą …. więc skończ marudzić że istars be itd bo może nie masz do niego dostępu i boli cie to ..
   Ktoś tu już pisał ,że teraz zaczyna się twarda gra.

   1. witam wszystkich BARANÓW BEZMÓZGOWCÓW I NIE WIEM JAK JESZCZE WAS NAZWAĆ
    NIE POTRZEBNA KAS CELNA SAMI SIĘ POWYGRYZACIE I ZLIKWIDUJECIE JA WIEM ŻE KAŻDY Z WAS MA NAJLEPSZE PRODUKTY NIE MA ZNACZENIA CZY QWIZ CZY ISTAR JEŻELI TAKIE POSIADACIE TO STULCIE PYSKI I PRZESTAŃCIE PISAĆ DEBILNE KOMENTARZE TYLKO PRACUJCIE NA TYM CO MACIE CZAS POKAŻE MATOŁY TROCHE POKORY NIE DOŚĆ ZE WALCZYCIE Z USTAWĄ TO JESZCZE MIEDZY SOBĄ CHORY KRAJ CHORZY LUDZIE NIC DODAĆ NIC UJĄĆ

 28. Nie wiem, jakie rzeczywiste znacznie ma ten artykuł, ale widzę, że ISTARS, powinno rozszerzyć swoją działalność w branży zajmującej się public relations.

 29. Ale nadzieja…Przyjdą znowu ale z nakazem,opiniom biegłego i lepiej przygotowani….
  Nie odpuszczą tylko lepiej się przygotują bo firma jest z Czech.
  Do operatorów szkoda sobie robić nadziej i kosztów i tak słabo w to grają a zabierać to będą też a potem kto pójdzie do sądu Czesi znowu spier….jak zawsze.

 30. Istars jako jedyny terminal legalny na rynku!!! Teraz każdy chciałby dotrzeć i zdobyć ich terminal 🙂 wydaje mi się ze nie będzie to takie łatwe po przeprowadzonej kontroli KAS i wydaniu takiej opinii ponieważ to teraz oni rozdają karty mając taki produkt o żadnym innym quizie typu Apollo nie widział nikt takiego artykułu coś musi być na rzeczy pozdrawiam serdecznie 🙂

  1. Ale taka reklama też nie jest dobra… zbyt nachalna- chodzi mi o twój komentarz , tak naprawdę bez papieru od MF to mało znaczy bo znam przypadki po 1kwietnia że innych też nie zabierali… a kto chce istarsa to będzie miał bo na necie jest trochę ogłoszeń a jeśli przywala niski procent to ludzie odrazu od nich odejdą jak tylko pojawi się alternatywa za złe traktowanie podczas monopolu

 31. Wszystko to brzmi pięknie i tak by było gdyby oni zostawili papierek po sobie ze w wyniku przeprowadzonej kontroli stwierdzono ze urządzenia iStars nie są urządzeniami hazrardosymi i posiadanie takich nie naraża na konsekwencje. Taki papierek jak zobaczę to uwierzę. Pozostaje tylko jedno drobne ale miamowicie takie ze ministerstwo nikomu nie wyda takiego papierku nakaz maja już od góry

 32. Wszystkie są nie legalne …..Kary wy bedziecie płacic..a firma Czeska czy Polska zwinie sie ,,..i tyle tak jak do tej pory robiły wszystkie ,,,….Ludzie nie dajcie się nabierać !!! Komornicy będą pozniej zabierać wasze majątki…..

  1. Alvaro vel Leon dzieki za cenne uwagi ja pracuję a wy dalej czekajcie na zbawienie jutro o was zapomną wasze matki a co mówić o lokalach a ja mam czym walczyć decyzje podejmuje każdy indywidualnie. Wszystie te patenty visiony,skile, eugeniusze, hot quizy i tablety nie umywaja się do tego projektu jesli chodzi o bezpieczeństwo moje i moich barmanów wszystkim życzę powodzenia na nowej drodze życiowej nawet tym co wybiora brzydką panne młodą.

 33. Może w końcu pokaże się produkt którego nie będą zabierać ostróda może też się wybroni bo mimo kontroli sprzęty dalej działają a patrząc logicznie jak by było coś w 100% nie wporzadku to nie uważacie że KAS dawno poblokował by serwery czy bramki wchodząc na firmę a nie zrobił tego ale czas pokaże co dalej myślę że któreś z tych sprzętów da radę może oba istars wysunął się lekko do przodu i jest bliżej sukcesu ja trzymam za oba projekty kciuki bo monopol jednej firmy też nie jest dobry dobrze mieć wybór

 34. Drodzy Państwo
  Bo ciężko się to czyta:
  Ostróda a nie ostruda,
  Rzecz a nie żecz,
  Porządek a nie pożądek
  Górze a nie góże

  Poza tym ciekawej lektury i pozdro dla Antoniego

  1. Brawo za komentarz.Tematy ,które są poruszane są dla mnie istotne.Czytając jednak większość wpisów ręce opadają, jak można takie podstawowe błędy robić.

 35. Zabrali mi we wtorek 4 sztuki ISTARS w Będzinie.
  Zrobili test. Wrzucili kasę. Ułożyli puzzle. Wypłacili 5 zł.
  Nakręcili wszystko kamerą.Wystawili brązowy papierek.
  I kazali czekać na wyrok. Operator z Katowic,mówi żeby się nie martwić.
  Firma jest przecież legalna.Dali 50% na bar. Opinia z Krakowa, tylko że cofnęli jej zezwolenie w Ministerstwie rok temu.
  Umowa z Czeską firmą.Tylko brak zezwolenia od Ministerstwa Finansów.
  A w Zabrzu stoją puste budy, bez czytników. To dlaczego mieli je zabrać.
  Jadę na zebranie do Czech we wtorek. Ciekawe co powiedzą.
  Oby było wszystko o.k., bo 400 tyś.zł. nie uśmiecha mi się płacić.
  Ale jest przynajmniej namiar na operatora.

  1. BISKUP też widzę ,że chyba z Ostródy ……. 🙂 albo bardzo wystraszony …
   Bo napewno nie pojedziesz na czechy jestem tego pewien …..I na lokal dali 50% ciekawe hmmm jeszcze wrzuć umowę 🙂 to już wogóle się ukręcisz bata na siebie…Widzę że oszołomów nie brakuje na tym portalu…

  2. Faktem jest ze Biskpi kłamią ale z tej zawiści wszystko co napisales jest nieprawdą a ni 50% ani spitkanie we wtorek ale takim jak ty bedzie bolało nawet nowe wiadro sąsiada

  3. Do Biskupa w Bedzinie nie zabrali żadnych 4 szt. dokumenty do wgladu w siedzibie. Zła reklama też jest reklamą szef sie z tego śmieje i zaprasza wszystkich do wspołpracy

  4. Firma prosiła o sprostowanie Apapa.i Biskupa
   1.nie ztrzymano 4 szt w Bedzinie
   2.4 szt. nie moga stac w jednym lokalu
   3.nie ma umow na 50%
   4.nie ma opinii z Krakowa bo nigdy nie bylo tam jednostki MF
   5.Nigdzie w calym kraju KAS nie podjoł sie układania puzzli zakaz odgórny
   6.Spotkanie w CZ nie jest we wtorek
   7.w Zabrzu budy mialy czytniki i wrzutniki
   8.nigdy nie wyplacaja 5 zł z eksperymentu bo graja za 20 zł
   9.umowa jest z oddziałem czeskiej firmy
   10.papietek mie jest brazowy tylko żółty
   10 kłamstw operatora od konkurencji proszę nie wkurw… szefa

   1. Istars teraz pytanie 😉 ciekawe jak sądy się wypowiedzią po takiej kontroli ? 😉 Bo teraz bd miały cieżki orzech do zgryzienia .

 36. Umiecie czytać, czy robicie za propisowskie trolle?
  „Jedynym efektem przeprowadzonej kontroli był stres we wspomnieniach pracowników, jaki pozostał po wtargnięciu urzędników.”

 37. A masz kwit na to, że jeat w pożądku? Jeżeli to nie są hazardówki to zapewne mają jako jedyni kwit od ministra finansów. Bo jeżeli nie mają to i tak wjadą na lokal! I tak zabiorą! Kare nałożą a ty się odwołuj. Jeżeli weszli a sprzęty nie były zmontowane w całości i nie udało im się nagrać tak jak w przypadku csani to co mogli. Myślę, że za wcześnie weszli do magazynu i dlatego im się nie udało. No chyba że przeczyta na stronie KAS, że jest ok to w to uwierzę. Zresztą, można wysłać zapytaniw do KAS czy sprzet takiej i takiej firmy jest legalny.

  1. Druga, żecz, że wrócą sypaki z klawiszem info który to będzie przewidywał kolejny ruch, czyli brak losowości, bo już wiesz jaki będ z iw następny układ. Czyli nie wejdzie losowo tylko z góry będzoe ustalony, że taki ma wejść. Naqet pytań nie będziw bo po co? Hehe….dobre dobre….

  2. APAP czytaj ze zrozumieniem „weszli o 10 a skończyli koło 19 😉 nie ważne skąd wiem.
   Czyli co siedzieli i kawę pili ??
   „W wyniku przeprowadzonej kontroli ustalono że produkowane urządzenia nie spełniają ustawowych kryteriów dotyczących urządzeń hazardowych na podstawie przedstawionej dokumentacji i ustaleń śledczych poczynionych w trakcie przeprowadzonego przeszukania oraz czynności kontrolnych. Nie zastosowano żadnych zabezpieczeń urządzeń oraz nie wykryto rzekomych automatów hazardowych.”

  3. Apap z tego co zauważyłem ze jesteś związany z Ostróda bo ciągle im slodzisz więc nic dziwnego że hejtujesz istara

   1. Nie chejtuje, bo chętnie wezmę coś co jest pewne. Ja mam lokal, knajpę, i to taką która się sama utrzymuje i nawet bez automatów zarabia na mnie i na siebie, ale jak by nie było ucieło się bez sprzętu. Ze sprzętem zawsze było lepiej. Ja nie jestem aż takim ryzykantem aby teraz po 1 kwietnia brać sprzęt bez kwitu od MF. I czy to Ostróda, csani, hot fun, istars do póki nie będ z ie miał jednego, jedynego papierka ale tak ważnego w dzisiejazych czasach to będę sceptycznie do tego podchodził. Przy karze 100k zawsze trzeba rozpatrzyć wszystkie negatywy. Więc jeśli dzięki hejtowi
    ktoś się wyjaji z jakimś konkretnymi argumentami ze ok, to dobrze 🙂

 38. Cisza widzę 😉 gdzie reszta gangsterów internetowych ??? Zatkało was i teraz bd szukać jak mieć ten produkt 😉 uuuuuu nie znajdziecie 😉

 39. Jednak stosowanie sie do ich zalecen oplaca sie.mi zatrzymali 2 szt. Istara ale trwa postepowanie przeciw KAS om od tej pory mam spokój juz widać że chcą pracować inaczej niż u innych a że zabierają to nie ich wina trochę to potrwa ale z nimi warto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *