Kontrola nielegalnego hazardu nadal trwa

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

Mimo nagłośnienia w mediach tematu wysokich kar za posiadanie nielegalnego automatu, nadal zdarzają się ryzykanci i urządzają gry.

Izba Administracji Skarbowej w Kielcach

Funkcjonariusze Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego od początku kwietnia zweryfikowali już ponad 140 punktów, które dotychczas były zidentyfikowane jako miejsca urządzania nielegalnych gier hazardowych.

Z obserwacji funkcjonariuszy wynika, że ponad 80% takich punktów już zostało zlikwidowanych. Zdejmowane są reklamy, szyldy czy neony. Na drzwiach umieszczona jest informacja o zamknięciu lokalu. Zaobserwowano, że automaty zniknęły z lokali, gdzie prowadzona jest inna działalność legalna (małe sklepy gastronomiczne, stacje benzynowe, kafejki internetowe).

W kwietniu w wyniku kontroli zajęto 16 automatów.

W poniedziałek 8 maja, po godzinie 23 funkcjonariusze Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego wspólnie z funkcjonariuszami Policji zajęli 4 automaty w centrum Kielc. Maszyny są zabezpieczone w magazynie celno-skarbowym, a sprawę prowadzi Naczelnik ŚUCS. Postępowanie zmierza do określenia 100 000 zł kary administracyjnej za każdy automat.

Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu

24 nielegalne automaty do gier hazardowych zatrzymali funkcjonariusze Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu wraz z policjantami z Poznania i Leszna.

W dniu 17 maja funkcjonariusze Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu, Delegatura w Lesznie wraz z funkcjonariuszami KWP w Poznaniu oraz KMP w Lesznie przeprowadzili wspólne działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. W trakcie akcji funkcjonariusze wkroczyli jednocześnie do czterech lokali na terenie Leszna. Działania spowodowane było podejrzeniem, że w wytypowanych miejscach są urządzane nielegalne gry hazardowe na automatach.

Jak się okazało, podejrzenie były uzasadnione, gdyż w każdym z lokali znajdowało się po sześć automatów. Nielegalne urządzenia – łącznie 24 sztuki – trafiły do magazynu depozytowego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu.

Izba Administracji Skarbowej w Katowicach

Mundurowi z rybnickiej delegatury Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili kontrole punktów gier na terenie kilku miast. W Zabrzu funkcjonariusze śląskiej Służby Celno-Skarbowej wspólnie z policjantami zlikwidowali dwa punkty i zabezpieczyli 7 nielegalnych automatów.

W Rydułtowach funkcjonariusze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego przy wsparciu mundurowych z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu zatrzymali 10 nielegalnie działających automatów do gier hazardowych. W Gliwicach funkcjonariusze zlikwidowali mini salon gier i zabezpieczyli 6 automatów, na których urządzano gry hazardowe niezgodnie z obowiązującymi przepisami.

W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów o grach hazardowych, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Rybnika zabezpieczyli łącznie 23 nielegalne urządzenia. Trwa ustalanie strat, jakie poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością. Zabezpieczone automaty stanowią dowód w sprawie karnej skarbowej prowadzonej przez Śląski Urząd Celno-Skarbowy.

Tylko od dnia obowiązywania nowych przepisów funkcjonariusze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zabezpieczyli ponad 300 automatów działających wbrew ustawie o grach hazardowych.


Otagowano jako

4 Komentarzy

 1. Pusher Odpowiedz

  Państwo prawa haha dobre.
  Jak pis kradnie, niszczy branżę, ludzi z branży, lokale w których stały urządzenia to jest w porządku? No ale no tak jak pis kradnie to może przecież robi to w wyższym celu hahah.

 2. joker Odpowiedz

  Takie komentarze to tylko prawdziwy miłośnik Jarosława musi być 🙂 Państwo prawa dobre sobie…. Życzę abyś sie przekonał na własnej skórze o praworzadności i wspaniałomyślności tej dyktatury jak wezmie na celownik twoją branżę w której działasz lub pracujesz (o ile twoja branża to nie spocony zielony mundurek :-), bo zapotrzebowanie na zbrojne ramię nieomylnej władzy zawsze będzie 🙂

 3. Jarema Odpowiedz

  Kontrola trwa i będzie trwać i tak trzymać. Żyjemy w końcu w państwie prawa a nie jakimś afrykańskim buszu. Trzeba kibicować tej władzy i tej ustawie hazardowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *