Po kontroli policjanci i celnicy zarekwirowali „jednorękich bandytów”

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

Wspólne działania policjantów z funkcjonariuszami Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego doprowadziły do zamknięcia w Świnoujściu kolejnego nielegalnego salonu gier hazardowych. Podczas kontroli zabezpieczono cztery automaty z zainstalowanymi grami o charakterze losowym.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu uzyskali informację, że w jednym z lokali na terenie miasta mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Wspólnie z funkcjonariuszami Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego wkroczyli do akcji wczoraj w godzinach wieczornych.

W związku z naruszeniem przepisów o grach losowych, kontrolujący zabezpieczyli cztery urządzenia zwane potocznie „jednorękimi bandytami”, na których były urządzane nielegalne gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom. Ponadto przy jednej z maszyn zastano osobę prowadzącą aktywną grę, która podczas rozmowy przyznała, że jest uzależniona od hazardu.

Maszyny zostały zarekwirowane, a przebywające w lokalu osoby przesłuchane. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami automaty do gier mogą stać tylko w kasynach, które posiadają specjalne koncesje, a tym samym podmioty prywatne nie mają możliwości urządzania gier na automatach poza kasynami gier.

Kary za prowadzenie tego typu działalności bez wymaganej koncesji wzrosły z 12 do 100 tys. zł od każdego automatu, dodatkowo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Odpowiedzialność ponoszą zarówno właściciele lokalu, jak i najemcy, prowadzący w nich nielegalne gry na automatach – mówi asp. sztab. Beata Olszewska, oficer prasowy KMP w Świnoujściu.

To kolejna w ciągu ostatnich tygodni wspólna akcja policjantów i funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego. Podczas wcześniejszych kontroli zabezpieczono pięć nielegalnych automatów do gier hazardowych o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Policjanci i celnicy nadal będą bezwzględni w ujawnianiu i zwalczaniu tego rodzaju przestępstw.


Otagowano jako

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *