Królowa Elżbieta lubi hazard? Na wyścigach konnych zarobiła fortunę

Elżbieta II

Królowa Elżbieta II wygrała 534 z ponad 3000 wyścigów, w których startowały jej konie. Brytyjska monarchini wzbogaciła się dzięki nim o pokaźną sumę.

Elizabeth Alexandra Mary Windsor, czyli brytyjska królowa Elżbieta II uwielbia wyścigi konne. Okazuje się, że znacząco się na nich wzbogaciła. Przez ostatnie 31 lat monarchini wygrała 534 z ponad 3000 wyścigów, w których startowały jej konie.

Konie przynoszące fortunę

Jej Wysokość dzięki zwycięstwom posiadanych przez nią koni, zarobiła fortunę. Przez 31 lat na jej konto wpłynęło niemal 7,8 mln funtów. Najbardziej dochodowy był rok 2016. Wtedy to wyścigi konne zasiliły królewski skarbiec kwotą 560 tys. funtów. Najlepiej zarabiającym koniem okazał się Carlton House, dzięki któremu Elżbieta II zarobiła 772 tys. funtów.

W tym roku monarchini wygrała już ponad 192 tys. funtów. Aby doścignąć liderującemu w klasyfikacji właścicieli koni, szejkowi Hamdanowi Al Maktouma, musi jednak jeszcze mocno się postarać i zmotywować swoich dżokejów. Konie należące do szejka wygrały w tym roku już ponad 465 tys. funtów.

Całość czytaj na: wprost.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *