[🔊] Kulisy Spraw: Afera hazardowa

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

Jak oceniał na antenie Polskiego Radia 24 Tomasz Chalimoniuk, ekspert ds. rynku hazardowego, budżet państwa mógł stracić miliardy złotych w związku z kontrowersjami wokół ustawy hazardowej. Był gościem audycji Kulisy Spraw.

Tomasz Chalimoniuk zauważył w PR24, że w latach 2010-2015, w wyniku niejasnych uregulowań prawnych, możliwe było prowadzenie działalności dotyczącej organizacji hazardu, w kontekście automatów o niskich wygranych, niemal bez żadnych kosztów, w szarej strefie.

Afera aferą, a życie życiem. Ci, którzy chcieli mieć możliwość bezkarnego działania w Polsce, mogli działać. (…) w zasadzie pozostawiono rynek bez regulacji – wskazywał ekspert.

Tomasz Chalimoniuk podkreślał w Polskim Radiu 24, że „rynek jednorękich bandytów” dawał bardzo duże zyski podmiotom działającym w szarej strefie.

Mówimy o kwocie kilkunastu miliardów złotych rocznie. Możemy zatem mówić też o miliardach, które nie trafiły do budżetu – mówił gość PR24.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem programu był Piotr Nisztor.


Otagowano jako

3 Komentarzy

  1. Władek Odpowiedz

    A kto zniszczył legalnie zarabiające automaty w lokalach ??? które przynosiły olbrzymie przychody do budżety państwa??? niech oni poniosą odpowiedzialność. Państwo straciło potężne pieniądze, a ludzie w wielu firmach prace. pod sąd winowajców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *