Kulisy wdrożenia Eurojackpot w Polsce

Jaka jest szansa na wygraną w Eurojackpot, jak wyglądał proces wdrożeniowy gry oraz dlaczego Polacy mogą wygrać w Eurojackpot więcej niż inni gracze w Europie? O tym rozmawiamy z Alicją Piliszek, p.o. kierownika w Zespole Wsparcia Operacyjnego w Totalizatorze Sportowym.

Eurojackpot – czy Polacy chętnie grają w tę nową grę?

Gra oczywiście nadal jest nowością na polskim rynku. Już pierwsze tygodnie sprzedażowe pokazały, że została ona odebrana pozytywnie, co jest dobrym prognostykiem na przyszłość.
Jestem pewna, że już niedługo będziemy mogli powiedzieć z pełnym przekonaniem, że gra Eurojackpot wpisała się na stałe w zwyczaje zakupowe Polaków, a na piątkowe losowania nasi gracze oczekują z taką samą niecierpliwością, jak na losowania Lotto.

Jaka jest szansa na wygraną w Eurojackpot?

Eurojackpot oferuje dwanaście stopni wygranych, a prawdopodobieństwo trafienia
jakiejkolwiek wygranej wynosi 1:26. Szansa na wygraną pierwszego stopnia wynosi
natomiast 1:95 milionów. Szanse są oczywiście takie same we wszystkich krajach,
w których dostępna jest gra.

Dlaczego wygrane w Eurojackpot są takie wysokie?

Wysokie wygrane w Eurojackpot wynikają z multijurysdykcyjnego charakteru gry, to znaczy, że pulę na wygrane budują gracze aż z osiemnastu państw. Co ważne, wdrażając ten produkt jednogłośnie stwierdziliśmy, że chcemy w jakiś sposób wyróżnić grających z Polski, którzy tyle lat czekali na możliwość zagrania w tę europejską grę liczbową. Dlatego też zdecydowaliśmy się na powiększenie wygranych o nadwyżkę kursową wynikającą z wymiany złotego na euro, co automatycznie spowodowało, że osoby grające w Polsce mogą cieszyć się wyższymi wygranymi niż mieszkańcy z pozostałych państw uczestniczących w grze. Nadwyżka jest dodawana do najwyższego stopnia wygranej, który padł w Polsce, poza I oraz II stopniem, jeżeli wartość tego ostatniego jest równa lub wyższa niż 10 mln euro.

Jak długo Totalizator Sportowy przygotowywał się do wprowadzenia tej gry na rynek polski?

Pierwsze podejście do wejścia na rynek gry multijurysdykcyjnej pojawiło się już parę lat temu. Niestety, nie mogło być ono kontynuowane z powodu braku stosownych uregulowań legislacyjnych. Czerpiąc z wiedzy zdobytej przez naszych kolegów oraz dzięki zmianom w prawie, prace nad wdrożeniem gry rozpoczęliśmy na początku tego roku. Przyznam, że to dzięki zaangażowaniu i determinacji zespołu wdrożeniowego uruchomiliśmy grę w pół roku od momentu podpisania umowy, co jest nie tylko najszybszym wdrożeniem gry w historii konsorcjum Eurojackpot, ale też najszybszym w historii Totalizatora Sportowego.

Jakie elementy należało zabezpieczyć, by Eurojackpot mógł być dostępny w Polsce? Co było największym wyzwaniem przy wprowadzaniu gry na rynek Polski?

Zespół wdrożeniowy musiał zabezpieczyć projekt w wielu obszarach i to nie tylko pod kątem prawnym, finansowym czy marketingowym, ale także w zakresie technologicznym. Skala projektu była więc nie tylko spora ze względu na sam jego charakter, ale także środowisko międzynarodowe – Polska dołączała przecież do grupy siedemnastu innych krajów, w których dostępna była gra. Największym wyzwaniem był więc czas – uruchomienie gry 9 września i jak najszybsze dostarczenie grającym produktu, na który czekali od lat. Nie było więc mowy o poślizgach.

Gdzie i kiedy najlepiej śledzić wyniki Eurojackpot?

Wyniki Eurojackpot dostępne są na stronie lotto.pl, w każdym punkcie LOTTO oraz w aplikacji mobilnej m.LOTTO, więc każdy z naszych graczy ma możliwość wyboru dogodnego dla siebie sposobu sprawdzenia wyników gry. Z uwagi na fakt, że losowania są przeprowadzane przez fińską loterię w Helsinkach i odbywają się w każdy piątek między godziną 20.00 a 21.00, są one retransmitowane na stronie lotto.pl.

Jak zaczęła się Twoja przygoda w Totalizatorze Sportowym i co było głównym motywatorem do działania przy wdrażaniu gry?

Przyjście do Totalizatora Sportowego wiązało się przede wszystkim z pogłębieniem wiedzy na temat specyfiki tej branży. Oczywiście wiedziałam, że spółka jest organizatorem gier liczbowych i loterii pieniężnych i że obszar, w którym działa jest mocno regulowany przez przepisy prawa, jednak dopiero pracując tutaj, można zobaczyć jak bardzo wyjątkowa jest to branża.Spółka daje mi możliwość rozwoju, pracy z wieloma wspaniałymi i inspirującymi ludźmi. Większość z nich była lub jest moimi bezpośrednimi przełożonymi czy współpracownikami, dzięki czemu mogę codziennie uczyć się od najlepszych.

Siła tego projektu tkwiła w ludziach, ich energii, zaangażowaniu i inicjatywie. Nie była to droga usłana różami, ale chyba najważniejsze w tym projekcie było to, że mimo przeszkód i niespodziewanych zwrotów akcji potrafiliśmy dojść do porozumienia i osiągnąć wyznaczone przed nami cele.

Wywiad ukazał się na stronie TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *