Las Vegas na Gdańskiej w Bydgoszczy

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

Aż trzy wnioski o uruchomienie kasyna gry w budynkach przy ul. Gdańskiej rozpatrzą dziś (29 listopada) bydgoscy radni na sesji rady miasta.

W przestrzeni publicznej trwa debata o katastrofalnej sytuacji bydgoskiego Śródmieścia, zwłaszcza ulic Gdańskiej, Pomorskiej i Dworcowej. Rosnące czynsze, brak klientów i brak dobrej atmosfery wokół drobnej przedsiębiorczości powodują, że upadają kolejne sklepy i punkty usługowe. W tym roku spektakularne było m.in. zamknięcie Apteki „Pod Łabędziem”.

Tymczasem do władz Bydgoszczy wpłynęły trzy wnioski o pozytywne zaopiniowanie utworzenia kasyn gry. Wszystkie chcą być zlokalizowane w budynkach przy ul. Gdańskiej. Aż dwa dotyczą Gdańskiej 14, czyli hotelu „Pod Orłem”.

Hotel „Pod Orłem” został w 2017 roku włączony do zasobów zarządzanych przez Grupę Kapitałową Immobile, właściciela m.in. sici hoteli Focus, spółki deweloperskiej CDI Konsultanci Budowlani, która na terenach po Makrum buduje na osiedlu Leśnym Platanowy Park i Projprzemu. Grupa buduje też biurowiec Immobile K3 na pl. Kościeleckich.

Jeden z wniosków o utworzenie przy Gdańskiej 14 złożyła warszawska spółka Finkorp. Firma ma bardzo skromną stronę internetową. Prowadzi m.in. „pomoc w uzyskaniu dotacji z funduszy europejskich” oraz oferuje pomoc w „przygotowaniu dokumentów”.

Całość czytaj na: tygodnikbydgoski.pl


Otagowano jako

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *