Legalne firmy stworzyły rejestr nielegalnych bukmacherów

nielegalnych

Choć ustawa hazardowa ma wejść w życie 1 kwietnia, a przepisy o blokowaniu stron dopiero od lipca, to w sieci już działa Rejestr Domen Zakazanych.

Nie powołało go jednak Ministerstwo Finansów, a legalni bukmacherzy. W ten sposób chcą wystraszyć polskich graczy.

Jest godło Polski, są biało-czerwone barwy, a nawet specjalne logo z ręką ułożoną w symbol „stop” i ikonką komputerowego kursora. Układ i stylistyka witryny rejestrdomenzakazanych.pl na dodatek przypomina strony administracji rządowej.To jednak tylko dobrze przygotowana akcja podszywania się pod oficjalny serwis.

Stronę przygotował podmiot współpracujący z legalną branżą i za jej zgodą. On też odpowiadał za zakomunikowanie uruchomienia witryny. Liczymy, że strona przyczyni się do zwiększenia świadomości zagrożenia, z jakim będzie wiązało się granie w firmach nielegalnych

– przekazał nam Paweł Rabantek ze Stowarzyszenie Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich.

Jak dodaje, strona ma być modyfikowana i aktualizowana. Na razie znajduje się na niej lista 50 niezarejestrowanych w naszym kraju bukmacherów. A to oznacza, że w myśl polskiego prawa serwisy te nie powinny oferować zakładów. Większość unika płacenia podatków rejestrując się w rajach podatkowych takich jak np. Malta, Gibraltar, Alderney czy Curacao.

Więcej czytaj na: e-playbet.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *