Likwidacja punktu z nielegalnym hazardem

hazard

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z komórki Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Skierniewicach zlikwidowali w Koluszkach nielegalny punkt gier na automatach. W lokalu zabezpieczono pięć urządzeń hazardowych, działających bez odpowiednich koncesji i zezwoleń.

Automaty funkcjonowały w lokalu „CAFE VEGAS 24H” w Koluszkach. Ich hazardowy charakter potwierdził eksperyment przeprowadzony przez kontrolujących punkt.

Urządzenia trafiły do magazynu Izby Administracji Skarbowej w Łodzi, a postępowanie karne skarbowe w tej sprawie prowadzi Dział Dochodzeniowo-Śledczy Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych automaty do gier mogą być instalowane tylko w kasynach lub w salonach gry, przy czym prowadzenie gier na automatach w salonach jest objęte monopolem państwa.

W tym przypadku organizator nielegalnego hazardu, do którego należały również zatrzymane automaty, musi liczyć się z karą pieniężną w łącznej wysokości 500 tys. zł. Natomiast odpowiedzialność karną przewiduje kodeks karny skarbowy, zgodnie z którym urządzającym i prowadzącym nielegalne gry grozi wysoka grzywna, albo kara pozbawienia wolności do lat trzech, albo obie te kary łącznie.

Źródło: Łódzki Urząd Celno-Skarbowy w Łodzi

    1. Czyli czekamy na zwrot 🙂 Tak coś czułem, ze zawinęli, bo się LED nad drzwiami nie palił. Ogólnie to długo nie pograli, nie wiem czy minął miesiąc. Jestem Ciekaw jak to się zakończy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *