Litwa atakuje nielegalne gry hazardowe

Litewski organ nadzorczy ds. Hazardu ma na celu zwalczanie nielegalnego hazardu i stara się uzyskać dalsze uprawnienia od Okręgowego Sądu Administracyjnego w Wilnie.

Segment nielegalnych gier stanowi poważny problem dla władz na całym świecie i dlatego litewski organ nadzoru gier hazardowych chce wzmocnić swoje uprawnienia. Organ regulacyjny chce, aby Okręgowy Sąd Administracyjny w Wilnie zezwolił mu na blokowanie dostępu i płatności na nielicencjonowane strony hazardowe.

Organ zyskałby uprawnienia do zamawiania dostawców usług internetowych (ISP) w celu blokowania nielicencjonowanych witryn. Co więcej, będzie zmuszać podmioty przetwarzające płatności do zaprzestania wszystkich transakcji z tymi firmami.

Litwa – gry online

Niedawna ankieta przeprowadzona przez Urząd Kontroli Gier na Litwie pokazuje, że aktywność hazardowa online na tym terytorium podwoiła się w ciągu ostatnich dwóch lat. Te wyniki pojawiają się pomimo spadku liczby mieszkańców zainteresowanych hazardem online.

Organ regulacyjny powiedział, że we wrześniu 2019 r. 10% lokalnych mieszkańców stwierdziło, że grało, a już 13% stwierdziło to samo dwa lata wcześniej. Badanie pokazuje, że mężczyźni poniżej 29 roku życia są bardziej skłonni do hazardu, podał lrt.it.

Badanie wykazało, że hazard online jest nadal tak popularny  zaledwie trzy lata po legalizacji na Litwie. W latach 2017-2019 aktywność hazardowa online wzrosła z 16% do 30%. Średnie wydatki na hazard online lub podczas wizyty w kasynach stacjonarnych wynoszą 20 EUR.

Co więcej, ujawniono, że podczas grania po raz pierwszy Litwini wolą robić to na automatach. Odsetek wzrósł z 26% w 2017 r. do 34% w 2019 r. Kasyna zajmują drugie miejsce, ale ze spadkiem z 25% do 22%, podczas gdy sklepy bukmacherskie osiągnęły 19% w 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *