Litwa wprowadza ostrzeżenia we wszystkich reklamach hazardowych

Litwa

Litwa przedstawiła nowe przepisy, które będą wymagały od wszystkich reklam hazardu wyświetlania ostrzeżeń dotyczących szkód związanych z hazardem, po przyjęciu nowego projektu ustawy przez wileński Seimas (parlament).

Przepisy, według których ostrzeżenia staną się obowiązkowe od 1 lipca 2020 r., zyskały przeważającą większość podczas pierwszego czytania. Seimas orzekł, że krajowy organ ds. kontroli gier będzie odpowiedzialny za określenie treści, które będą zawarte w ostrzeżeniu.

Hazard sam w sobie nie jest złem, ale w miarę rozwoju sektora ważne jest, aby móc kontrolować związane z nim ryzyko i minimalizować negatywne konsekwencje – powiedział Mykolas Majauskas, autor projektu ustawy – w ramach przepisów, zobligujemy organ ds. kontroli gier, by ustalił jasne zasady i opracował adnotacje, które będą się za każdym razem zmieniać. Oczekujemy również odpowiedzialnego i rozsądnego podejścia do tego jak te przypisy jak te przepisy powinny być egzekwowane. Oznacza to, że nie dotyczyłyby one na przykład brandingu firm hazardowych na strojach koszykarzy.

Majauskas wyjaśnił, że wdrażając projekt, Litwa będzie w stanie powielać istniejące systemy z wielu innych krajów UE.

Źródło: sbcnews.co.uk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *