Lokalna jaskinia hazardu pod specjalnym nadzorem śledzczych

automaty do gier

Malborscy kryminalni Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz funkcjonariusze z III Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Kwidzynie przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. Policjanci po raz kolejny w jednym z malborskich lokali zabezpieczyli 8 bezprawnie wykorzystywanych do celów komercyjnych automatów, które przekazali funkcjonariuszom służby celnej.

18 stycznia br. policjanci wydziału kryminalnego malborskiej komendy, zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami z III Działu Kontroli Celno- Skarbowej Rynku w Kwidzynie przeprowadzili na terenie Malborka działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości związanej z nielegalnym hazardem.

Policjanci za cel ponownie obrali jeden z najbardziej obleganych w Malborku salonów gier, w którym sprawdzili pochodzenie i legalność wykorzystania automatów do gier. Funkcjonariusze zabezpieczyli wszystkie działające w salonie urządzenia, ponieważ jak ustalili, gry te miały charakter losowy i służyły odniesieniu korzyści finansowej. Łącznie zabezpieczyli 8 automatów.

Właścicielom lokalu zgodnie z Ustawą o Grach Hazardowych za prowadzenie bez zezwolenia gier grozi wysoka kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3. Funkcjonariusze zapowiadają kolejne wspólne działania.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Malborku

2 komentarze(y) w “Lokalna jaskinia hazardu pod specjalnym nadzorem śledzczych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *