Lootboxy to nie hazard, zdecydował duży europejski kraj

lootboxy

Po tym, jak swoje zdania na temat lootboxów wyraziły dwa mniejsze europejskie kraje, Holandia oraz Belgia, tym razem głos w tej ciągle trwającej debacie zabiera zdecydowanie większe i ważniejsze państwo na europejskim rynku gier wideo.

Podejrzewamy, że w kolejnych miesiącach do kwestii lootboxów będą ustosunkowywać się kolejne europejskie kraje. Liczymy też na to, że za jakiś czas tym tematem poważnie zajmie się Unia Europejska. Choć zapewne nie stanie się to szybko, jeśli w ogóle. Na razie ten temat podejmują zatem poszczególne państwa. Za nami już decyzje Holandii oraz Belgii, które wymusiły działania niektórych firm, a dziś możemy Was poinformować o decyzji zdecydowanie większego europejskiego kraju – Francji.

Francuska komisja regulująca gry w internecie i zajmująca się m.in. obstawianiem wyników sportowych czy grą w pokera przyjrzała się już kwestii lootboxów i stwierdziła, że mimo pewnych niepokojących mechanizmów stosowanych w tego typu praktykach nie może ich uznać za hazard. A gdyby tak się stało, musiałaby podjąć jedną z dwóch decyzji – albo zaakceptować ich obecność na francuskim rynku gier wideo, albo po prostu ich zakazać.

Całość czytaj na: komputerswiat.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *