Losowanie Eurojackpot. Na graczy czeka kumulacja

We wczorajszym losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana. W związku z tym w kolejnym będzie można wygrać nawet 125 mln złotych.

Wylosowane 27 grudnia liczby to: 7, 12, 28, 34, 45 oraz 3, 6. Najwyższe wygrane w Polsce to ponad 3 mln złotych (wygrana II stopnia) oraz ponad 580 tys. złotych (wygrana III stopnia). Dwóch graczy z Niemiec może cieszyć się z wygranej II stopnia. Każdy z nich wzbogacił się o 575 tysięcy euro.

Jak grać w Eurojackpot?

Eurojackpot to gra liczbowa organizowana w Europie, w której udział bierze 18 państw europejskich, w tym Polska. Pozostałe kraje to: Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Hiszpania, Holandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Włochy, Węgry. Losy można kupować w tych samych placówkach, które dystrybuują losy gier Lotto. Grać można też przez internet lub za pomocą aplikacji mobilnej. Zasady gry są bardzo proste: Typujemy 5 liczb z 50 oraz 2 liczby z 10. Skreślamy swoje liczby na blankiecie lub gramy na chybił trafił. Dopiero łączne spełnienie tych warunków oznacza wygraną pierwszego stopnia. Są też stopnie pośrednie.

Jeśli uda się trafić pięć na pięć liczb w pierwszej puli i tylko jedną z dwóch liczb w drugiej – można liczyć na średnią wypłatę rzędu 700 tys. euro. Jeśli trafimy tylko pięć liczb z pierwszej puli, a z drugiej żadnej – przeciętna wypłata wyniesie 120 tys. euro. Możliwa jest gra tylko na jedno najbliższe losowanie. Opłata za zakład wynosi 12,50 zł.

W Eurojackpot występuje 12 stopni wygranych.

Te równe lub wyższe niż 10 milionów euro wypłacane są w euro (na życzenie gracza w złotówkach), a pozostałe w złotówkach. Warto podkreślić, że wygrane odnotowane w Polsce mogą zostać powiększone w przypadku korzystnego kursu wymiany złotówek na euro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *