Loteria pozwana do sądu. Gracze żądają nagród

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

Dwie osoby, które wygrały w loterię stanową, skarżą w sądzie jej władze, ponieważ nie mogą pobrać swych nagród.

Wypłaty wygranych zostały zablokowane, ponieważ Illinois wciąż nie ma budżetu w rezultacie przepychanki politycznej między gubernatorem a parlamentem stanowym.

Pozew zbiorowy został złożony w federalnym sądzie rejonowym w Chicago przez Rhondę Rasche, która wygrała w zdrapkę 50 tys. dol. i Danny’ego Chasteena, który wygrał 250 tys. dolarów.

Urząd ds. loterii stanowej wydał niedawno zarządzenie, że nagrody od 25 tys. dol. wzwyż nie będą wypłacane. Blokada jest następstwem przepychanki politycznej; rewident Illinois, Leslie Munger, nie może podpisać czeków wystawionych na 25 tys. dol. lub więcej, w sytuacji braku budżetu stanowego.

Rasche, która kupiła zdrapkę za 3 dol. w lipcu, stwierdziła z oburzeniem, że jeśli nie wolno wypłacać nagród, to powinna być wstrzymana sprzedaż kuponów loteryjnych. Kobieta jest całą sytuacją poirytowana, ponieważ za wygrane pieniądze chciała zafundować wakacje przyjaciółce, która jest w żałobie po stracie matki.

Adwokat reprezentujący powodów, Thomas Zimmerman, wyraził przekonanie, że gdyby prywatna firma uprawiała tego rodzaju proceder, zostałaby oskarżona o oszustwo.

Czytaj całość na: dziennikzwiazkowy.com


Otagowano jako

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *