Łotewski regulator dąży do wyjaśnienia zawieszenia licencji online

Łotewski regulator hazardu poprosił o wyjaśnienie statusu hazardu internetowego w związku z nowymi przepisami nadzwyczajnymi przyjętymi przez rząd tego kraju w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się nowego koronawirusa (Covid-19).

W niedzielę (22 marca) prezydent tego kraju, Egils Levits, podpisał projekt ustawy określającej środki mające na celu zapobieganie zagrożeniom krajowym i konsekwencjom rozprzestrzeniania się Covid-19, uchwalony przez parlament kraju 20 marca.

Prawo nakazuje zamknięcie wszystkich kasyn, sal hazardowych, sal bingo i zakładów bukmacherskich na Łotwie w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa.

Status hazardu online pozostaje jednak niejasny. Ustawa wzywa do zakazu hazardu i loterii „z wyjątkiem hazardu interaktywnego, loterii numerycznych i loterii natychmiastowych”.

W następnym artykule projektu ustawy stwierdza, że ​​Urząd Nadzoru Loterii i Hazardu „zawiesza wszystkie licencje na gry hazardowe dla fizycznych miejsc gier,… mediów interaktywnych i / lub za pośrednictwem usług łączności elektronicznej”.

Janis Ungurs, dyrektor departamentu prawnego Urzędu Nadzoru Loterii i Hazardu, powiedział że Urząd oczekuje na wyjaśnienia prawne dotyczące dwóch pozornie sprzecznych artykułów prawa, ale jest przygotowany do zawieszenia licencji internetowych, jeśli prawo tego wymaga.

„Nakazy kontroli dotyczące licencji internetowych zostaną wydane w ciągu kilku najbliższych dni, kiedy otrzymamy wyjaśnienia prawne z biura prawnego parlamentu i Ministerstwa Sprawiedliwości dotyczące interpretacji prawnej tych dwóch rozdziałów”
, – powiedział Ungurs.

13 marca Urząd Nadzoru Loterii i Hazardu ogłosił, że nie przyjmie gości osobiście od 13 marca tego roku do 14 kwietnia 2020 r.

Wybuch wirusa spowodował już zamknięcie kasyn na całym świecie. W weekend zarówno premier Wielkiej Brytanii, jak i Australii nakazali zamknięcie wszystkich kasyn i sklepów bukmacherskich w swoich krajach w ramach środków dystansu społecznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *