Łotwa wprowadza program odpowiedzialnego hazardu

Łotwa rozpoczęła inicjatywę odpowiedzialnego hazardu od Nowego Roku, która oferuje graczom możliwość samodzielnego wykluczenia się z działalności hazardowej.

Po tym, jak łotewski rząd zatwierdził program samo-wykluczenia, wszedł on w życie 1 stycznia. Gracze mogą przez rok zabronić sobie prowadzenia zarówno gier online, jak i naziemnych po uwczesnym zgłoszeniu tego faktu w dowolnym kasynie.

„Celem rejestru osób, którym odmówiono zgody, jest ochrona interesu publicznego i prawa osób fizycznych do powstrzymania się od nadmiernej działalności hazardowej, w tym hazardu interaktywnego lub udziału w interaktywnych loteriach. Wyłączenie dotyczy udziału we wszystkich ustawowych grach hazardowych i loteriach interaktywnych.”- powiedział przedstawiciel Urzędu Nadzoru Loterii i Hazardu (IAUI)

IAUI stwierdziło, że 125 osób poprosiło w zeszłym roku o dofinansowanie ze środków państwowych na problemy związane z uzależnieniem od hazardu. Jest to jeden z powodów uruchomienia tego programu, promującego Łotwę jako odpowiedzialny rynek gier hazardowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *