Madryt ogłasza zaostrzenie środków przeciwko hazardowi

Madryt

Oprócz ostatnich zmian regulacyjnych mających na celu ograniczenie hazardu, Madryt ogłosił, że zwiększy dopuszczalną odległość ośrodków hazardu od szkół.

W listopadzie 2019 r. wspólnota autonomiczna Madrytu ujawniła zainteresowanie ograniczeniem wzrostu hazardu w mieście. W tym czasie miasto ogłosiło, że nie będzie wydawało nowych koncesji. Tymczasem lokalni radni przygotowali szereg środków w celu ograniczenia branży i w tym tygodniu potwierdzili, że wzrosną minimalne odległości między punktami bukmacherskimi a szkołami.

Obecnie rozporządzenie madryckie ustanawia minimum 100 metrów między szkołami a placówkami hazardowymi i bukmacherskimi. Jednak liczba ta wkrótce wzrośnie.

Naszym priorytetem jest zagwarantowanie zdrowia publicznego i pomoc w utrzymaniu legalnej działalności w całej Europie, która generuje bogactwo i miejsca pracy. We wszystkim, gdzie te priorytety się pokrywają, postawimy na oba. We wszystkim, gdzie drugi może zaszkodzić pierwszemu, będziemy stosować restrykcyjne kryteria w obronie zdrowia publicznego – powiedział Enrique López, Minister Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych. – Jesteśmy liberalnym rządem i wierzymy w wolność, ale mamy również świadomość, że nie ma większego zaprzeczenia wolności jednostki niż uzależnienie – dodał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *