Mafia korzystała na kryzysie

mafia

Pół tysiąca funkcjonariuszy w opancerzonych radiowozach i helikopterach wzięło udział w operacji pod kryptonimem „Ręce w cieście”, wymierzonej przeciwko sycylijskiej cosa nostrze. Blisko stu aresztowanych mafiosów miało korzystać na desperacji Włochów, którzy stracili pracę przez pandemię.

W nocy z poniedziałku na wtorek funkcjonariusze Guardia di Finanza, włoskiej służby podległej ministrowi gospodarki i finansów, w ramach ogólnokrajowej operacji „Mani in pasta” („Ręce w cieście”) zatrzymali 91 mafiosów należących do klanów Acquasanta i Arenella legendarnej włoskiej mafii cosa nostra.

Aresztowania nastąpiły nie tylko na Sycylii, lecz także w regionach północnych i środkowych Włoch. Funkcjonariusze zajęli łącznie 22 miejsca działalności gospodarczej, 13 koni wyścigowych, osiem nieruchomości i gotówkę. Szacuje się, że wartość zatrzymanych dóbr opiewa na sumę 15 mln euro.

Władze ustaliły, że mafiosi byli zaangażowani w serię przestępstw dotyczących wielu działów gospodarki, od handlu, przez sport, aż do przemysłu stoczniowego. Gangsterzy mieli inwestować w obstawianie wyścigów konnych i ustawianie zawodów na hipodromach w Turynie, Mediolanie, Modenie czy Syrakuzach, a ponadto grozić tym, którzy zwracali uwagę na nielegalną działalność.

Członkowie mafii są ponadto oskarżani o przejęcie kontroli nad automatami do gier i bukmacherskimi stronami internetowymi w całym kraju.

Całość czytaj na: gpcodziennie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *