Makau azjatycka stolica hazardu

Ten specjalny region administracyjny Chińskiej Republiki Ludowej składający się z półwyspu i dwóch mniejszych wysepek zajmuje niecałe 30 kilometrów kwadratowych. W zeszłym roku liczące zaledwie 620 tys. osób miasto odwiedziło 35,8 mln osób, O 10% więcej niż rok wcześniej.

Zdaniem ekspertów atrakcja turystyczna tego regionu napędzana jest przez otwarcie ogromnego mostu morskiego łączącego Makau z pobliskimi miastami Zhuhai i HongKong.

Jak podało AFP, w ostatnich tygodniach czterech gigantów hazardu – SJM, Sands China, Galaxy Entertainment i Wynn – ogłosiło rekordowe wyniki za miniony rok. Zdaniem analityków wyniki w 2018 r. okazały się znacznie większe od 34 mld dolarów w 2017 r.

Zdaniem ekspertów miesięczny obrót we wszystkich kasynach wynosi 5 mld dolarów. Głównymi walutami, którymi można się posługiwać to chińskie Juany i Hongkońskie dolary. Dodatkowo jest obowiązek akceptowania waluty lokalnej, czyli patacas, jednak kasyna same decydują o używanej walucie.

Pataca to – oficjalna waluta Makau, 1 pataca = 100 avo. W obiegu znajdują się: monety o nominałach 10, 20 i 50 avos oraz 1, 2, 5 i 10 pataca; banknoty o nominałach 10, 20, 50, 100, 500 i 1000 pataca.

Źródło: AFP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *