Makau zamyka kasyna zagrożone tajfunem

Tajfun Mangkhut zmusił operatorów kasyn do tymczasowego zamknięcia działalności po raz pierwszy od wydania licencji w 2002 roku.

Na chińskim terytorium w Makau znajduje się największy ośrodek hazardowy na świecie, gdzie umożliwiono uprawianie hazardu po wydaniu licencji na grę w kasynach w 2002 r. Jednak od ostatniej soboty przemysł gier został zmuszony do zamknięcia swojej działalności ze względu na zagrożenia bezpieczeństwa spowodowane przez tajfun Mangkhut, który w weekend uderzył w wybrzeże Chin.

Nie tylko kasyna zostały zmuszone do zamknięcia, ale regularny ruch nie powrócił jeszcze do normalności, co może nastąpić dopiero dziś, w ten poniedziałek. Ponadto, według analityka Union Gaming Securities Asia Ltd – Granta Govertsena, przerwa w działalności wpłynęła na roczną stopę wzrostu WGG we wrześniu i wyniosła co najmniej 500 punktów bazowych.

„Biorąc pod uwagę, że całkowite zamknięcie kasyn miało miejsce w najważniejszy weekendowy dzień, który zwykle generuje znacznie wyższy GGR niż dzień powszedni, spodziewamy się, że stracimy od 117 do 160 miliardów euro w GGR”
, – napisał pan Govertsen.

Deutsche Bank Securities Inc również wzrósł o 11 punktów procentowych w stosunku do wrześniowego wzrostu GGR. W nocie opublikowanej w niedzielę analitycy Carlo Santarelli i Danny Valoy napisali:

„Biorąc pod uwagę utratę sobotniej nocy / niedzieli i ewentualne zakłócenia w ciągu następnych kilku dni, w zależności od szkód i łatwości podróżowania w nadchodzących dniach. dni … W związku z tym nasza wrześniowa prognoza GGR została obniżona do 3% z 14%. „

Źródło: focusgn.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *