Mediaporty – wykorzystywane są w każdej branży

Na rynku polskim największym producentem mediaportów jest firma Maxbert, która stworzyła linię produktową magnat. Wyróżnia ją wysoka jakość osiągana dzięki komponentom produkowanym w Polsce, a przede wszystkim możliwość dostosowania konfiguracji do indywidualnych potrzeb Klienta.

Organizacja miejsca pracy ma duże znaczenie dla komfortu pracowników, a co za tym idzie również dla ich efektywności. Wiele firm przykłada więc coraz większą wagę do wybieranego wyposażenia. Jednym z jego elementów są mediaporty, czyli urządzenia z gniazdami zasilającymi i zintegrowanymi portami multimedialnymi. Wykorzystuje się je w biurach, salach konferencyjnych, hotelach, a nawet w prywatnych domach. Inaczej mówiąc, montuje się je tam, gdzie potrzebny jest łatwy dostęp do przyłączy komputerów stacjonarnych, laptopów, tabletów, telefonów komórkowych, monitorów LCD czy projektorów.

Mediaporty pozwalają na korzystanie z wielu urządzeń multimedialnych jednocześnie, porządkują kable, pełnią również funkcję estetyczną, stanowiąc często elegancki element stołu konferencyjnego bądź pracowniczego biurka. Najczęściej tego typu produkty zasila się z floorboxu, tzn. puszki podłogowej, która umożliwia podłączenie się do sieci elektrycznej czy komputerowej.

Mediaporty to bardzo szeroka gama produktów- zawierają się w niej proste rozwiązania z minimalną ilością gniazd, jak i skomplikowane, „inteligentne” urządzenia, pozwalające na przykład na oszczędzanie energii elektrycznej. Mediaporty dają również możliwość wykorzystania zarówno tradycyjnych ładowarek USB, jak i tych bezprzewodowych, których działanie opiera się na zasadzie indukcji. Większość nowych telefonów komórkowych jest już przystosowanych do tej technologii, a ładowanie bez kabla, intuicyjne i coraz szybsze, zyskuje na popularności.

Więcej informacji na stronie producenta: www.maxbert.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *