Międzynarodowa pula pokerzystów

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

Swoje zadanie spełnił francuski parlament. Do pełni szczęścia potrzeba jeszcze podpisu prezydenta.

Każdy rynek, aby się rozwijać potrzebuje napływu nowych klientów i przyjaznych warunków do funkcjonowania, w tym podatków na optymalnym poziomie. Jeśli chodzi o pokera online we Francji, to żaden z tych warunków nie był dotąd spełniony. Rynek był tam ograniczony tylko do pokerzystów z własnego kraju, legalnych było tylko kilka odmian, a podatki były tak skonstruowane i na takim poziomie, że prowadzenie biznesu było na granicy opłacalności. Od kilku lat, gdy uregulowano tam pokera online, co kwartał pojawiały się raporty finansowe, które wskazywały, że zyski operatorów, a także liczba graczy spadały. Duża część graczy przenosiła się na nielicencjonowane pokerroomy online, które niespętane regulacjami, mogły zaoferować znacznie lepsze warunki, a co najważniejsze, także dostęp do międzynarodowej puli graczy.

Na początku maja francuski Senat przegłosował trzy poprawki do ustawy cyfrowej, którą przygotował ARJEL, urząd ds. gier hazardowych. Kilka dni temu także Zgromadzenie Narodowe opowiedziało się za tymi poprawkami. Ustawa trafi więc na biurko prezydenta Francji. Gdy ją podpisze, w najbliższej przyszłości rynek pokera online zyska szansę na odbicie się od dna.

Jedna z poprawek daje ARJEL możliwość zawierania umów o współpracy z innymi krajami i w ten sposób tworzenie wspólnej puli graczy. Umowy mogą być zawierane tylko z krajami należącymi do Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Tak więc Francuzi mogliby grać tylko z rywalami, którzy mają zarejestrowane konta na PokerStars.eu oraz w domenach krajowych, jak np. PokerStars.co.uk i PokerStars.bg. Nie mogliby grać z rywalami z PokerStars.com. Takie prawo przyjęte przez Senat stwarza więc problemy techniczne, ponieważ np. Brytyjczycy mogą grać z graczami z PokerStars.com.

Więcej czytaj na: e-playpoker.com


Otagowano jako

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *