Mieszkaniec Kalifornii wygrał ponad pół miliarda dolarów

loteria

Po ostatnim losowaniu popularnej w USA loterii Mega Millions okazało się, że tylko jeden szczęśliwiec kupił kupon z wygrywającymi liczbami. Mieszkaniec Kalifornii tym samym wzbogacił się o oszałamiającą sumę 522 milionów dolarów.

Szczęśliwy kupon zakupiono w małym sklepiku z alkoholem w mieście San Jose. Wygrana kumulowała się od 8 maja – od tego czasu nikt w 44 stanach, Waszyngtonie i na Wyspach Dziewiczych nie kupił zwycięskiego kuponu w ciągu 22 losowań.

Przed zwycięzcą jednak jeszcze daleka droga zanim będzie mógł się cieszyć swoją fortuną. Musi nie tylko zaprezentować kupon – na co ma pół roku – ale także podjąć decyzję o tym w jaki sposób wybrać nagrodę. Jeżeli zechce wybrać ją od razu, to dostanie „zaledwie” 308 milionów dolarów. Jeżeli chce dostać całość, to będzie musiał wybrać ją w ratach. Jedna rata wynosi wprawdzie 17 milionów dolarów – więcej, niż większość zarobi przez całe życie – ale pełną kwotę odzyska dopiero po ponad 30 latach.

Będzie musiał również podzielić się z rządem. Tak wielka wygrana oznacza, że szczęśliwy gracz znajdzie się w najwyższej grupie podatkowej i będzie musiał oddać fiskusowi aż 37,5% nagrody – przez co zapewne do końca życia będzie wiernym wyborcą Partii Libertariańskiej.

Będzie musiał również zadbać o swoje bezpieczeństwo. Jedną z podstawowych zasad które należy zachować w razie zwycięstwa w lotto jest bowiem dyskrecja a ludzie, którzy chwalą się nagrodą na prawo i lewo często padają ofiarami wyłudzeń, kradzieży lub nawet porwań. Niestety kalifornijskie prawo na to nie pozwala i nazwisko szczęśliwca zostanie ujawnione publicznie jak tylko zgłosi się do loterii ze zwycięskim kuponem.

Kalifornijskiej wygranej daleko jednak do rekordowego losowania loterii Powerball w 2016 roku, kiedy nagroda wyniosła ponad półtora miliarda dolarów. Jednak wtedy została ona podzielona pomiędzy trzy zwycięskie kupony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *