Ministerstwo Finansów szykuje się do blokowania stron

blokowanie stron

W związku z wprowadzeniem przez ustawę o zmianie ustawy o grach hazardowych nowego pojęcia jakim jest Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą rozpoczęły się przygotowania do wprowadzenia tych założeń w życie.

Ministerstwo Finansów rozpoczęło pracę nad wdrożeniem założeń od projektu interfejsu systemu teleinformatycznego służącego do przekazywania informacji z „Rejestru” do systemów przedsiębiorców zobligowanych do uniemożliwienia dostępu do domen wpisanych do rejestru.

Komunikat Ministerstwa Finansów:

[raw]W związku z ustawą z dnia 15 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o grach hazardowych oraz niektórych innych ustaw, na podstawie dodanego do ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych art. 15f, Minister Rozwoju i Finansów od dnia 1 kwietnia 2017 r. prowadzić będzie Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą.

Zgodnie z art. 15f ust. 5 przedsiębiorcy telekomunikacyjni świadczący usługi dostępu do sieci Internet są zobowiązani m.in. do nieodpłatnego uniemożliwienia dostępu do stron internetowych wykorzystujących nazwy domen internetowych wpisanych do Rejestru poprzez usunięcie ich z systemów teleinformatycznych przedsiębiorców telekomunikacyjnych, służących do zamiany nazw domen internetowych na adresy IP.

W związku z przyjęciem trzymiesięcznego okresu przejściowego obowiązek ten został nałożony na przedsiębiorców od dnia 1 lipca 2017 r. Ministerstwo Finansów poniżej udostępnia do konsultacji specyfikację techniczną (schemę) interfejsu systemu teleinformatycznego służącego do przekazywania informacji z Rejestru Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą do systemów teleinformatycznych przedsiębiorców.

Uwagi dotyczące schemy można zgłaszać drogą mailową na adres

jakub.korab@mf.gov.pl w terminie do 1 marca 2017 r.[/raw]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *