Ministerstwo Finansów zrobi porządek z zakładami bukmacherskimi?

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

Aby legalnie obstawić zakład bukmacherski, trzeba zgłosić się do licencjonowanej firmy, zarejestrować przy użyciu dowodu osobistego, po czym zapłacić 12 proc. podatku od wniesionych zakładów.

Efekt? Około 90 proc. rynku stanowią firmy zarejestrowane za granicą – mają lepsze stawki i prosty system rejestracji gracza. Ministerstwo Finansów postanowiło zrobić z tym porządek. O noweli ustawy hazardowej mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Malik (ekspert ds. rynku hazardowego).

Obecnie rynek hazardu w Polsce reguluje ustawa hazardowa z 2009 roku. Jak wskazywał gość, „wygenerowała ona dużą, szarą strefę”. – Jeśli porównamy sposoby regulacji w Polsce i osiągane efekty w ochronie graczy i wpływy podatkowe, ustawa nie wdrożyła optymalnych rozwiązań.

Wśród zmian, zaproponowanych przez Ministerstwo Finansów znalazło się m.in. wprowadzenie rejestru stron zagranicznych, które operatorzy telekomunikacyjni będą zobowiązani zablokować. Zdaniem Piotra Malika, to rozwiązanie może jednak nie okazać się skuteczne.

Więcej czytaj na: e-play.eu


Otagowano jako

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *