Czy monopol państwowy nawiąże współpracę z sektorem prywatnym?

monopol

Posłowie Kukiz`15, Bartosz Józwiak i Tomasz Rzymkowski w dalszym ciągu naciskają ministra finansów w sprawie kolejnych aspektów nowelizacji ustawy o grach hazardowych.

Tym razem wzięli na warsztat sprawy związane z wprowadzeniem monopolu państwa w zakresie urządzania gier na automatach poza kasynami.

W interpelacji złożonej pod koniec lipca a wysłanej do adresata dopiero pod koniec zeszłego tygodnia posłowie zadają szczegółowe pytania o możliwość dopuszczenia podmiotów prywatnych w realizacji monopolu w zakresie serwisowania, utrzymania, monitoringu, dystrybucji lub najmu lokali pod salony gier.

[legend title=”Interpelacja nr 14617” style=”1″]

do ministra finansów

w sprawie przepisów tzw. ustawy hazardowej

Zgłaszający: Bartosz Józwiak, Tomasz Rzymkowski

Data wpływu: 29-07-2017

Szanowny Panie Ministrze,

w związku z wejściem z dniem 1 kwietnia 2017 roku oraz części zapisów z dniem 1 lipca 2017 r. ustawy hazardowej, zwracam się z uprzejmą prośbą o odpowiedź na następujące pytania:

1. Czy monopol państwowy będzie mógł nawiązać współpracę związaną z realizacją w/w ustawy z sektorem prywatnym, a jeśli tak, to w jakim zakresie i na jakich warunkach (serwis, utrzymanie, monitoring, dystrybucja, najem lokali pod salony gier)?

2. Czy spółka państwowa pełniąca funkcję monopolisty podpisała już umowy związane ze współpracą w zakresie dostaw, serwisowania i utrzymania urządzeń hazardowych oraz najmu lokali pod salony gier?

3. Jakie są dotychczasowe koszty związane z wprowadzeniem monopolu państwowego w branży hazardowej od momentu wprowadzenia pierwszych zapisów ustawy w życie, tj.01-04-2017 r. do dnia dzisiejszego?

Z wyrazami szacunku,

Bartosz Józwiak

[/legend]

2 komentarze(y) w “Czy monopol państwowy nawiąże współpracę z sektorem prywatnym?

  1. „Tym razem wzięli na warsztat sprawy związane z wprowadzeniem monopolu państwa w zakresie urządzania gier na automatach”. No tak, bo do tej pory pewnie męczyli bułę w innym obszarze.

  2. Jasne nawiaże dać trzeba tylko kolejną bańkę euro. Debili jednak nie sieją nawet wśròd posłów … aż bije bezinteresownością

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *