MŚ w Rosji wpłyną na przychody kasyn w Macau

Kasy kasyn w Makau osiągnęły w maju mniej niż oczekiwano – przy spadku przychodów do 12,1 procent w maju, w porównaniu do 27,6 procent w kwietniu i 22,2 procent w marcu.

Analitycy obawiają się, że mistrzostwa świata w piłce nożnej w 2018 r. w Rosji, które rozpoczną się 14 czerwca, powstrzymają graczy od stołów baccarata, ponieważ zamiast tego gracze stawiają na Puchar Świata.

Steven Wieczyński ze Stifel Nicolaus Capital Markets powiedział:

„Turniej historycznie przyspieszył spadek miesięcznych dochodów Makau z gier brutto na rynku. Nie zdziwiłoby nas, że inwestorzy wykorzystują porównanie z maja jako powód do wstrzymania oddechu i zablokowania zysków przed tym, co może być trudnym czerwcowym okresem, na który wpływ będzie miał nadchodzące Mistrzostwa Świata. „

GGR May osiągnął 3,16 miliarda dolarów, czyli znacznie mniej niż przewidywania analityków o 20 procent, ale miesiąc był 22-krotnym wzrostem terytorium tego kraju.

Deutsche Bank powiedział, że podczas turnieju spodziewa się „trochę miękkich dni”, a niektórzy gracze z Makau zabiorą klientów do gier w Rosji, chociaż dodał, że każdy efekt byłby niczym więcej niż przejściowym efektem.

Analityk ds. Gier w Deutsche Bank, Carlo Santarelli, powiedział: „Widzimy ograniczone dane historyczne potwierdzające istotny wpływ wydarzeń z Mistrzostw Świata i Euro Cup.”

Analityk gier komputerowych Jefferies, David Katz, powiedział: „Pozytywnie oceniamy fundamentalne przedsięwzięcia i dostosowujemy nasze oczekiwania do trudnych porównań w miesiącach letnich.”

Pod koniec pierwszego kwartału 2018 roku w tej enklawie hazardu na terytorium Chin istniało 41 kasyn, z których 22 prowadził Sociedade de Jogos de Macau, sześć Galaxy Casino, pięć Venetian Macau, cztery Melco Crown, dwa Wynn Resorts i dwa MGM Grand Paradise, z 6 586 stołami do gry i 17 205 automatami do gier.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *