Musi oddać pieniądze wygrane na loterii

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

Mieszkanka hiszpańskiego miasta Lugo została zobowiązana przez sąd do zwrotu ponad 320 tys. euro, jakie wygrała na świątecznej loterii Gordo. Według wymiaru sprawiedliwości kobieta miała sobie przywłaszczyć szczęśliwy kupon.

Do zdarzenia doszło zimą 2014 r. Według sądu Rosalia F. znalazła szczęśliwy kupon, który zgubiła inna kobieta. Po ogłoszeniu rezultatu loterii mieszkanka Lugo zgłosiła się po odbiór nagrody w wysokości ponad 320 tys. euro.

Kiedy na jaw wyszło, że prawdziwą właścicielką szczęśliwego losu jest inna osoba, 67-letnia kobieta wydała wszystkie środki na remont domu oraz należącej do niej restauracji. Twierdzi, że nie ma pieniędzy, które sąd nakazał jej zwrócić.

Nic złego nie zrobiłam. To ja jestem prawowitym zwycięzcą konkursu. Całe to zamieszanie doprowadziło mnie tymczasem do depresji – twierdziła przed ogłoszeniem werdyktu Rosalia F.

Hiszpański sąd nie dał wiary tłumaczeniom kobiety. Nie dość, że nakazał jej zwrot pełnej kwoty wygranej na loterii, to orzekł jeszcze karę ponad 1000 euro.

Kontrowersyjne zdarzenia związane z grami losowymi zdarzają się również po drugiej stronie granicy, w Portugalii. W sierpniu 2012 r. właściciel baru z miasteczka Lourinha oraz mieszkaniec Trofy zostali milionerami na kilka minut. Fortuny pozbawiła ich telewizyjna pomyłka.

Według pierwszego zaprezentowanego przez portugalską telewizję TVI losowania loterii Euromilhoes Antonio Simao prawidłowo skreślił wszystkie liczby. Skakał z radości po uświadomieniu sobie, że wygrał prawie 200 mln euro.

Radość zwycięzcy, 58-letniego wówczas właściciela baru, nie trwała jednak długo. Po kilku minutach stacja TVI poinformowała, że przez pomyłkę zaprezentowała archiwalne nagranie. Niebawem nadano aktualne losowanie, którego liczby różniły się od wyniku przedstawionej wcześniej gry losowej.

 


Otagowano jako

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *