Najbogatszy zwycięzca loterii na Wyspach

Euromillions

Osobie mieszkającej na Wyspach udało się wygrać w loterii EuroMillions rekordową sumę 170 milionów funtów. Co sprawia, że jest to najbogatszy zwycięzca loterii w Wielkiej Brytanii

170,221,000.00 funtów – taką kwotę udało się wygrać komuś mieszkającemu w Wielkiej Brytanii, typując liczby 7, 10, 15, 44 i 49 oraz 3 i 12, jako dodatkowe tzw. „szczęśliwe liczby”.

Firma Camelot, która jest operatorem National Lottery potwierdziła oficjalnie, że tylko w jednym kuponie udało się wytypować wszystkie szczęśliwe liczby. Nie zdradzono jednak, komu udało się zgarnąć wygraną. Zwycięzca znajdzie się na liście „Sunday Times” wśród 1000 najbogatszych ludzi mieszkających w Wielkiej Brytanii.

Szacuje się, że zwycięzca loterii w jednym momencie stał się bogatszy od Calvina Harrisa, którego majątek został wyceniony na 165 mln funtów. Pokonał on także pod tym względem Eda Sheerana, który posiada 160 mln funtów.

Zwycięzca tego losowania przejdzie do historii, gdyż zgarnął najwyższą dotychczas wygraną, po którą udało się sięgnąć brytyjskim graczom, którzy próbowali swoich sił w EuroMillions. Dotąd szczęśliwcami z najwyższą wygraną byli Colin i Chris Weir ze szkockiego Largs w hrabstwie North Ayrshire. W 2011 roku wygrali oni 161 milionów funtów i do wczoraj byli rekordzistami.

Źródło: bbc.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *