Najlepsze miejsca do samotnego podróżowania po Polsce (jak będzie to możliwe)

Polska ma wiele do zaoferowania wszystkim typom podróżników, od osób z ograniczonym budżetem po osoby poszukujące luksusu, np. przy grach w automaty kasyno w jakimś lokalnym kasynie. Jeśli pragniesz aktywnego wypoczynku w górach czy nad jeziorem – żaden problem!

Jest to również idealne miejsce na samotną zabawę, oferując bezpieczeństwo i pewne towarzyskie miejsca, w których spotkania i spotkania po prostu nie będą stanowić problemu.

Wybierz właściwą część Polski

Jeśli zdecydowałeś się podróżować samotnie w Polsce, bardzo ważne jest, aby dokładnie zastanowić się, dokąd chcesz się udać. Polska to ogromny kraj, oferujący wszystko, od dzikich pasm górskich po nowoczesne krajobrazy miejskie. Jest to jedno z tych rzadkich miejsc dla kameleonów, które obiecują, że właśnie to zrobisz.

Jeśli chcesz nawiązać nowe znajomości i spotykać się z ludźmi na bieżąco, dobrze jest trzymać się miast. Centralny pas Polski ma pod tym względem trio genialnych miast: od zamarzniętego solą portowego Gdańska na północy, po hedonistyczne i historyczne miasto Kraków na południu, oraz Warszawę.

Jeśli idziesz solo, ponieważ chcesz odosobnienia i izolacji bycia samemu, być może nie ma nic lepszego niż daleko na wschód od Polski. Jest to jeden z najsłabiej rozwiniętych obszarów kraju, obiecujący wiejskie rodziny rolnicze, które mówią po białorusku i porośnięte mchem lasy pierwotnej Białowieży – pamiętajcie, że może tam być kilka żubrów europejskich.

Istnieją również lokalizacje, które wydają się utrzymywać równowagę między samotnością na uboczu a towarzyskimi podróżami. Jeśli chcesz, możesz wybrać się do alternatywnego Wrocławia w Małopolsce lub wybrać się w Tatry i Zakopane poza głównymi sezonami na piesze wędrówki i jazdę na nartach.

Użyj technologii, aby poznać ludzi

Podobnie jak wszystkie popularne miejsca podróży na całym świecie, również Polska została przekształcona przez nowe technologie. W miastach takich jak Kraków i Warszawa, w których ogromne społeczności emigrantów i miejscowi połączyli się w jedną bezproblemową masę super przyjaznych i towarzyskich ludzi, można znaleźć drogę, korzystając z usług takich jak Couchsurfing lub Eataway, aby łączyć się z innymi.

Hostele, hotele i puby

Nie jest tajemnicą, że kuchnia w hostelu lub pokój w akademiku jest jednym z najlepszych miejsc, w których można spotkać się i spotkać z innymi podróżującymi w pojedynkę. Wiele przyjaźni na całe życie zostało stworzonych w takich przestrzeniach, i nie inaczej jest w Polsce.

Polskie miasta oferują niezliczoną ilość świetnych pubów i imprez, w każdej niemal knajpie masz też dostępny hot spot za darmo. Tu na pewno nie będziesz się nudzić!

Zawsze poznaj zasady

Jeśli zamierzasz podróżować po Polsce samodzielnie, dobrze jest przeczytać o lokalnych przepisach i normach kulturowych przed wyruszeniem w drogę. To dlatego, że istnieją tutaj małe niuanse i zwyczaje, które mogą znaleźć cię po niewłaściwej stronie szczególnie wściekłego umundurowanego służbisty lub zirytowanej lokalnej właścicielki, jeśli nie będą przestrzegane poprawnie. Możesz przeczytać o niektórych z nich dzięki uprzejmości Culture Trip – po prostu porzuć piwo i w drogę, na wycieczkę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *