Napaść na funkcjonariusza podczas kontroli punktu z automatami

jednoręcy bandyci

Funkcjonariusze śląskiej KAS prowadzili kontrolę podejrzanego lokalu w Rybniku. Akcja zakończyła się zabezpieczeniem 5 sztuk nielegalnych automatów do gier hazardowych. W trakcie działań doszło do czynnej napaści na funkcjonariusza. Sprawą zajmie się policja.

Do zdarzenia doszło w środę (16.10) w godzinach wieczornych na jednym z osiedli w Rybniku. Mundurowi śląskiej KAS podejrzewali, że w jednym z lokali działa nielegalny salon gier hazardowych. Aby to potwierdzić musieli skontrolować lokal. Podczas prowadzonych czynności kontrolnych doszło do czynnej napaści na funkcjonariusza śląskiej KAS. Funkcjonariuszowi niezwłocznie została udzielona pierwsza pomoc na miejscu zdarzenia oraz w szpitalu w Rybniku.

Na miejsce działań zostali wezwani rybniccy policjanci. W wyniku kontroli lokalu mundurowi Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego ujawnili i 5 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Nielegalne maszyny trafiły już do magazynu śląskiej KAS. Postępowanie w sprawie organizowania nielegalnych gier hazardowych poprowadzą mundurowi ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach. Postępowanie prowadzone w tej sprawie pozwoli ustalić organizatorów nielegalnego hazardu oraz straty Skarbu Państwa.

Sprawą czynnej napaści na funkcjonariusza śląskiej KAS zajmie się policja z Rybnika.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Katowicach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *