Narastający problem uzależnienia od hazardu w Australii

hazard w Australii

Chodzi o maszyny hazardowe, które jak mówią działacze organizacji antyhazardowych w Australii, mają uzależniającą „siłę kokainy”, która podsyca lawinę długów, rozwodów i nędzy.

Przegrane w grach hazardowe w Australii są rekordowo wysokie. Według danych zebranych i podanych w tym miesiącu przez rząd stanu Queensland gracze stracili prawie 24 miliardy dolarów australijskich (14 miliardów brytyjskich funtów, 18 miliardów dolarów amerykańskich) w skali roku. Ponad połowa tej sumy została przegrana w pokera lub automatach w pubach i klubach.

Hazard w Australii jest odpowiednikiem dostępu broni w Ameryce” – twierdzi Tim Costello, rzecznik Sojuszu ds. Reformy Hazardu – Branża hazardowa wplotła się w politykę tak, jak robi to National Rifle Association w Ameryce, więc chcemy ją zreformować.

W Australii znajduje się 20% wszystkich światowych automatów pokerowych, zwanych potocznie „pokies”.

Costello jest przekonany, że stres związany z hazardem każdego roku zmusza ponad 400 Australijczyków do samobójstwa, co zostało potwierdzone przez australijską Komisję ds. Produktywności. Pan Costello głównie obwinia urządzenia, które są „stworzone aby uzależniać, uwalniając dopaminę (związek chemiczny wpływający na nastrój), która uderza w mózg z siłą kokainy”.

Australia ma więcej automatów do gier na osobę niż prawie każdy inny kraj. W sumie jest ich prawie 200 000.

Źródło: bbc.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *