National Lottery na Wyspach dozwolone od lat 18?

national lottery

Brytyjski rząd rozpoczął konsultacje w sprawie podniesienia limitu wiekowego dla graczy National Lottery z 16 do 18 lat.

Konsultacje w tej sprawie ogłosiła wczoraj minister kultury Mims Davies.

„18 lat to wiek, który jest powszechnie uznawany za granicę, kiedy osoba staje się pełnoletnia oraz uzyskuje pełne prawa i obowiązki obywatelskie” – przekazała polityk Izbie Gmin. „Obecnie wszystkie loterie mogą być rozgrywane już od 16. roku życia i to wyjątek w przypadku gier hazardowych, które zazwyczaj dopuszczają pełnoletnich graczy” – dodała.

Parlamentarna dyskusja ma dotyczyć trzech scenariuszy: utrzymania obecnego minimalnego wieku 16 lat; podniesienia go do 18 lat w przypadku zdrapek National Lottery i gier online z natychmiastową wygraną; lub podniesienie minimalnego wieku do 18 lat dla wszystkich krajowych gier loteryjnych.

„Nie mamy nic przeciwko rządowemu przeglądowi limitu wieku na zakup naszych produktów i będziemy do dyspozycji parlamentarzystów, aby pomóc im w podjęciu tej decyzji” – oświadczył rzecznik grupy Camelot, do której należy National Lottery.

Rada Doradcza ds. Bezpieczniejszego Hazardu, która jest niezależnym doradcą nadzorującej branżę Gambling Commission, już w zeszłym roku wezwała do przeglądu limitu wieku w grach National Lottery. Podkreślono wówczas, że wśród młodzieży w wieku 11-15 lat hazard jest bardziej popularny niż jazda na deskorolce.

Według danych Gambling Commission, w gry hazardowe regularnie gra 14 proc. młodych ludzi w wieku 11-16 lat, a 1,7 proc. z nich ma z tym poważny problem.

Konsultacje w Izbie Gmin potrwają do 8 października.

Źródło: news.sky.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *