Nawet pół miliona kary za nielegalne automaty

jednoręcy bandyci

Współpraca gubińskich kryminalnych z Krajową Administracją Skarbową z Gorzowa Wlkp. kolejny raz zakończyła się sukcesem. Funkcjonariusze weszli do „pseudokasyna”, w którym zabezpieczyli znajdujące się tam automaty do gier hazardowych.

Policjant zajmujący się przestępczością gospodarczą we współpracy z funkcjonariuszami Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Gubinie i Krajowej Administracji Skarbowej w Gorzowie Wlkp. w związku podjętymi wcześniej ustaleniami weszli do jednego z lokali w Gubinie, w którym miało ponownie funkcjonować „pseudokasyno”. W kwietniu ubiegłego roku, funkcjonariusze w tym lokalu zabezpieczyli nielegalne maszyny, które stanowiły dowód w prowadzonym postępowaniu przygotowawczym.

Policjanci pomimo likwidacji punktu, gdzie odbywał się nielegalny hazard, w dalszym ciągu prowadzili rozpoznanie, a zdobyte informacje pozwoliły im na wspólne podjęcie działań z KAS w Gorzowie Wlkp. Funkcjonariusze, po wejściu do lokalu ujawnili pięć działających automatów oraz przesłuchali osobę dozorującą pomieszczenie i obsługę automatów. Zanim jednak zostały one zdemontowane, celnicy przeprowadzili eksperymenty procesowe sprawdzając w ten sposób czy są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Zabezpieczone automaty trafiły do magazynu Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wlkp. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kara pieniężna jaką może ponieść właściciel zabezpieczonych automatów to pół miliona złotych oraz kara pozbawienia wolności do lat 3. Wysoką karę pieniężną może ponieść również osoba, która wynajmuje lub wydzierżawia lokal pod nielegalne automaty do gier hazardowych. Dalsze postępowanie w tej sprawie będą prowadzili funkcjonariusze KAS w Gorzowie Wlkp.

Policjanci z Gubina i lubuscy celnicy zapowiadają kolejne kontrole.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

1 komentarz w “Nawet pół miliona kary za nielegalne automaty

  1. Dużo.. ja tyle na koncie nie mam. zdarza mi się zagrać czasem w jednorękiego ale legalnie w salonie totalizatora a nie jakiejś spelunie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *