Nie daj się oszukać grając w trzy kubki nad morzem w Kołobrzegu

To była kolejna akcja prewencyjna kołobrzeskiej komendy w sprawie tej nielegalnej gry hazardowej. Jeszcze przed rozpoczęciem majówki funkcjonariusze policji pojawili się w okolicach ul. Reymonta w Kołobrzegu i informowali turystów o procederze gry w tzw. trzy kubki.

– Przystępujący do gry nie masz szans na wygraną. Szajka oszustów jest doskonale zorganizowana, nie obowiązują żadne reguły. Podjęcie gry jest równoznaczne z utratą postawionych pieniędzy – informuje asp. Tomasz Kwaśnik, rzecznik prasowy kołobrzeskiej policji – Dlatego też ostrzegamy i staramy się prowadzić dość często takie akcje – dodaje T. Kwaśnik.

Proceder ten od lat uprawiany jest na nadmorskich deptakach. Pod pretekstem gry oszukiwane są kolejne osoby, a jednorazowe przegrane wynoszą po kilka tysięcy złotych.

Uliczny hazard w myśl prawa jest jedynie wykroczeniem, za które maksymalna grzywna wynosi pięć tysięcy złotych. A to jedynie ułamek tego, co dziennie potrafią zarobić organizatorzy gry w „trzy kubki”. Skoro kary nie są w stanie odstraszyć przed organizacją gry, to kołobrzeski magistrat wspólnie z miejscową policją postanowił ostrzegać przed oszustami.

– W ramach informacji o tym zagrożeniu wydrukowaliśmy 50 tysięcy ulotek – informuje Dariusz Hoc, komendant kołobrzeskiej policji. – Żeby uświadomić turystów, bo to głównie oni grają. W to się nie wygra, tu nie ma przypadku żeby ktoś wygrał. Takie ulotki będziemy rozmieszczać na recepcjach hoteli i ośrodków – mówi Hoc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *