Nielegalna gra na promenadzie

Gry hazardowe
Bartosz 27/07/2016

Ostatnia aktualizacja: 6 stycznia 2024

Policjanci z Komisariatu w Ustce zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 47 i 34-lata, którzy na „Promenadzie Nadmorskiej” w Ustce organizowali nielegalną grę hazardową w tzw. „trzy kubki – trzy cukierki”.

Policjanci z Ustki kilka dni temu otrzymali zgłoszenie o tym, że grupa mężczyzn organizuje na „Promenadzie Nadmorskiej” nielegalną grę w tzw.„ trzy kubki-trzy cukierki”. Kryminalni natychmiast udali się na to zgłoszenie. Będąc w tłumie po cywilnemu przyglądali się wszystkim będącym tam osobom próbując ustalić inicjatorów tego procederu. Wytypowano dwóch mężczyzn, z których jeden prowadził grę, natomiast drugi namawiał przechodniów do wzięcia w niej udziału. Policjanci podejmując interwencję, zakończyli grę, zatrzymali sprawców, którzy trafili do Komisariatu Policji w Ustce.

Śledczy w trakcie interwencji zabezpieczyli także przy sprawcach pieniądze pochodzące z przerwanej gry. Zgodnie z zapisem Kodeksu Wykroczeń: środki te oraz „inne przedmioty służące do gry podlegają przepadkowi, choćby nie stanowiły własności sprawcy”. W trakcie legitymowania okazało się, że zatrzymani to dwaj mieszkańcy województwa śląskiego mający 47 i 34-lata. Zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty. W związku z popełnionym wykroczeniem, śledczy skierują teraz do sądu wniosek o ich ukaranie. Za to wykroczenie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Policjanci ostrzegają:

Mechanizm działania sprawców jest zawsze podobny. Z reguły jest tak, że w proceder zaangażowana jest grupa osób. Jedna z nich zaprasza przechodniów do obstawiana, za pieniądze, w którym z trzech kubków znajduje się cukierek . Odgadnięcie kubka to wygrana postawionych pieniędzy. Osoba prowadząca grę przestawia kubki myląc uczestników, a pozostałe osoby grają role aktywnych obserwatorów lub innych jej uczestników.

Z reguły „trzy kubki” kończą się przegraną osoby zaproszonej do gry, bądź wygraną osoby podstawionej przez jej organizatora, co ma uprawdopodobnić potencjalną wygraną innym przyglądającym się osobom.

Źródło: KMP w Słupsku

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darko

28/07/2016

Dowodów namacalnych nie ma natomiast pewne osoby zawsze wiedzą jak ma przyjechać kontrola. Zapewne pomaga im jasnowidz. Ha ha ha ma zielonkawe ubranko.

Darko

27/07/2016

W mojej miejscowości Wielkopolska blisko Poznania i w samym mieście. Ejbry którzy mają budy bez obsługi we jak tylko mają jeździć [Do rzucania oskarżeń przeciwko funkcjonariuszom trzeba mieć mocne dowody. Red.] Jeżeli kark ma 50 punktów to ma w du..ie i płaci.

Władysław Hazard

27/07/2016

Szkoda że nasze służby nie umieją rozprawić się z plagą lokali z nielegalnymi automatami do gry. Ile jest podobnych przypadków w skali kraju, że problem gry w kubki został opisany ? podejrzewam , że funkcjonariusze UC są w zmowie z firmami dostarczającymi automaty.
E-PLAY.PL