Nielegalne automaty do gier hazardowych zatrzymane przez KAS

automaty

Zabezpieczono 9 automatów do gier hazardowych w powiecie jędrzejowskim, sandomierskim i opatowskim.

Funkcjonariusze Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach i Policji z Jędrzejowa w dniu 5 maja 2020 r. przeprowadzili wspólną kontrolę punktu w Małogoszczu, w którym oferowano nielegalne gry hazardowe przez Internet. Mundurowi zabezpieczyli 3 zestawy komputerowe oraz urządzenie służące do naliczania punktów do gry.

Kolejna wspólna kontrola służb przeprowadzona w dniu 7 maja 2020 r. w Sandomierzu ujawniła w pobliżu stacji paliw kontener z nielegalnymi automatami do gier. Podczas akcji mundurowi zastali w lokalu mężczyznę, który wypłacał pieniądze. 52-letni mieszkaniec powiatu miał przy sobie klucze serwisowe do maszyn oraz gotówkę pochodzącą z nielegalnego procederu. Zabezpieczono 3 maszyny oraz pieniądze w kwocie blisko 4000 zł.

W następnym dniu – 8 maja 2020 r., funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę w powiecie opatowskim, w wyniku której zabezpieczyli prawie 3000 zł gotówki oraz 3 maszyny, na których urządzano nielegalne gry hazardowe.

Wszystkie maszyny zostały przewiezione do magazynu celno-skarbowego do Kielc, a dalsze postępowanie prowadzi obecnie Naczelnik Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Z kolei Lubelska Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymała 5 automatów do urządzania nielegalnych gier hazardowych. Działania prowadzone były w Lublinie i na terenie powiatu lubelskiego.

19 maja 2020 r. funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej, wspomagani przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, prowadzili działania kontrolne na terenie powiatu lubelskiego. W wyniku kontroli przeprowadzonej w lokalu zlokalizowanym w Trojaczkowicach mundurowi ujawnili 3 urządzenia do gier hazardowych. Przeprowadzone na automatach eksperymenty procesowe potwierdziły ich hazardowy charakter.

Z kolei w wyniku przeprowadzonej dzień wcześniej (18 maja 2020 r.) kontroli w jednym z lokali w centrum Lublina funkcjonariusze Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku zabezpieczyli 2 automaty do gier hazardowych. Również w tym przypadku hazardowy charakter urządzeń potwierdziły przeprowadzone eksperymenty procesowe.

W trakcie czynności zabezpieczono też klucze do kasowania punktów, dokumentację dotyczącą nielegalnych gier hazardowych, środki pieniężne na realizację wygranych w kwocie 1550 zł oraz monitoring.

Postępowania karne skarbowe w zakresie urządzania nielegalnych gier prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy.

Źródło: Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej i Świętokrzyski Urząd Celno-Skarbowy w Kielcach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *