Nielegalne automaty do gier w Skarżysku

We wspólnej akcji skarżyskiej policji i Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego ujawniono 4 nielegalne automaty do gier hazardowych.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej podejrzewali, że w jednym z lokali na terenie miasta mogą znajdować się nielegalne automaty do gier.

Wczoraj wieczorem wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach weszli do pewnego lokalu. Wewnątrz budynku znajdowały się cztery nielegalne automaty do gier hazardowych. Wszystkie urządzenia zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy. Ponadto w trakcie przeszukania pomieszczeń policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie przeszło 2 tys. złotych.

To jednak nie wszystkie ujawnione przestępstwa. Do lokalu wszedł 27-latek chcący zagrać na jednym z automatów. Po jego wylegitymowaniu i przeszukaniu okazało się, że miał przy sobie porcję amfetaminy.

Zabezpieczone automaty zostały przekazane funkcjonariuszom Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami właścicielowi tych nielegalnych urządzeń może grozić kara nawet trzech lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *