Nielegalne automaty i kara mogąca sięgać nawet 300 tys. złotych

jednoręcy bandyci

Wspólne działania policjantów i funkcjonariuszy urzędu celno-skarbowego w efekcie, których zabezpieczone zostały nielegalne automaty do gier. Właścicielce lokalu oprócz wysokiej kary grzywny do 300 tys. złotych może grozić do trzech lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Skwierzynie podczas działań operacyjnych, ustalili, że w jednym z lokalu usługowych na terenie miasta, wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych, prowadzone są gry na automatach. Dlatego wspólnie z funkcjonariuszami Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wlkp., sprawdzili tą informację. W wyniku podjętych czynności w lokalu, funkcjonariusze zabezpieczyli trzy automaty do gier, urządzenia elektroniczne służące do ich obsługi oraz pieniądze przeznaczone na wypłatę wygranych.

43-letniej właścicielce za tego typu przestępstwo może grozić kara do trzech lat pozbawienia wolności. Kobieta musi liczyć się również z bardzo wysoką karą finansową, nawet do 100 tys. zł za każdy automat. W tym przypadku kara może wynieść nawet 300 tys. zł.

To kolejne w tym roku uderzenie w nielegalny proceder hazardowy na terenie Skwierzyny. W maju wspólne działania skwierzyńskich policjantów z funkcjonariuszami Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego Gorzowie Wlkp. doprowadziły do zamknięcia nielegalnego salonu gier hazardowych. Zabezpieczono 3 nielegalne automaty do oraz gotówkę w kwocie ponad 2000 zł.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Miedzyrzeczu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *