Nielegalne automaty w rękach stróżów prawa

KMP w Kielcach

Kieleccy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wymierzyli kolejny cios w nielegalny hazard. Wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowego odwiedzili punkt do gier na osiedlu KSM, gdzie ujawnili i zabezpieczyli 3 urządzenia oraz ponad 3 tys. złotych, pochodzące najprawdopodobniej z nielegalnego procederu.

Od jakiegoś czasu stróże prawa z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej podejrzewali, że na osiedlu KSM działa punkt z nielegalnymi automatami do gier. Zwalczając „lewy” hazard, policjanci ściśle współpracują z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowego. Mundurowi z obu formacji odwiedzili nielegalne kasyno i przystąpili do drobiazgowej kontroli. Na efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać.

W trakcie czynności stróże prawa ujawnili 3 urządzenia, które były wykorzystywane niezgodnie z przepisami. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 3 tys. złotych w gotówce, wykorzystywane najprawdopodobniej do nielegalnego procederu.

Urządzenia zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy skarbówki, którzy będą prowadzić dalsze czynności. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym właścicielowi mogą grozić 3 lata więzienia oraz nawet do 300 000 zł grzywny.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Kielcach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *