Za nielegalne automaty zapłacą ponad 3 miliony złotych

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

Wspólne działania policjantów oraz funkcjonariuszy Urzędu Celnego z Kłodzka doprowadziły do zabezpieczenia na terenie powiatu kłodzkiego 32 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Ich właścicielom grozi kara grzywny łącznie 3 mln 200 tys. zł.

Działania funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku oraz Urzędu Celnego zajmujących się zwalczaniem przestępstw o charakterze gospodarczym na terenie powiatu kłodzkiego doprowadziły do ujawnienia 32 nielegalnych automatów do gier.

Funkcjonariusze od początku roku skontrolowali na terenie powiatu kilkanaście lokali, gdzie między innymi w Kłodzku, Polanicy Zdroju, Nowej Rudzie i innych miejscowościach zabezpieczyli 32 automaty do gier.

Na ujawnionych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest specjalna koncesja.

Wszystkie zabezpieczone maszyny zostały przekazane funkcjonariuszom służby celnej, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w przedmiotowej sprawie.

Od 1 kwietnia br. weszły w życie zmiany w ustawie o grach hazardowych i podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami.

Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wys. 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych – mówi Oficer Prasowy KPP w Kłodzku podinsp. Wioletta Martuszewska.

Źródło: KPP w Kłodzku


Otagowano jako

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *