Nielegalne automaty znajdują w różnych miejscach

jednoręcy bandyci

Zapuszczony barak, niepozorne pomieszczenie w ciągu lokali usługowych, kafejka internetowa czy lokal z napisem „do wynajęcia” – to przykładowe miejsca, w których funkcjonariusze KAS znajdują nielegalne automaty do gier hazardowych. Tylko w czerwcu funkcjonariusze Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku z Lublina zatrzymali 27 tego typu urządzeń.

Lubelska komórka odpowiedzialna za zwalczanie nielegalnego hazardu prowadziła kontrole m.in. w Lublinie, Rykach, Niedrzwicy Dużej, Chełmie i Karolinie. Część działań zaplanowano z funkcjonariuszami policji.

W większości przypadków dostęp do lokali hazardowych był utrudniony – albo drzwi zamknięte od wewnątrz, albo strzegące wejścia kamery monitoringu, albo obsługa lokali weryfikująca osoby próbujące dostać się do środka i nieskłonna do współpracy.

Niektóre lokale to punkty doskonale znane funkcjonariuszom, bo już wcześniej likwidowali tam nielegalną działalność. Przykładowo w Chełmie na początku czerwca i pod koniec czerwca w tym samym punkcie hazardowym na jednej z głównych ulic miasta funkcjonariusze KAS znajdowali po 3 urządzenia do gier. Jak widać niektórych organizatorów nielegalnego hazardu nie odstraszają nawet wysokie kary.

Niektóre zatrzymane urządzenia same wypłacały wygrane pieniężne a na innych możliwe było uzyskiwanie wygranych w postaci punktów, w zamian za które obsługa wypłacała pieniądze. Jeden z lokali był bezobsługowy i po ewentualną wygraną trzeba było dzwonić pod podany numer telefonu.

W niektórych lokalach, poza automatami, funkcjonariusze znajdowali też dokumentację związaną z prowadzeniem nielegalnych gier lub gotówkę do wypłaty wygranych oraz bloczki pokwitowań.

Obsługa takich lokali, nawet gdy była obecna, zazwyczaj udawała, że nic nie wie o nielegalnie prowadzonej tam działalności.

Wszystkie urządzenia zatrzymane zostały przez funkcjonariuszy KAS jako dowody w sprawach karnych skarbowych.

Źródło: Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej

1 komentarz w “Nielegalne automaty znajdują w różnych miejscach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *