Nielegalne automaty znów w rękach funkcjonariuszy

automaty do gier

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wraz funkcjonariuszami Delegatury Urzędu Celno-Skarbowego na terenie Świdnicy zlikwidowali kolejny nielegalny salon gier.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 3 duże automaty do gier hazardowych, 2 automaty walizkowe do gier hazardowych a także 2 tablety z zainstalowanym oprogramowaniem do prowadzenia gier losowych o wartości nie mniejszej niż 15 tysięcy złotych, na których urządzane były gry wbrew przepisom ustawy. Funkcjonariusze zabezpieczyli również środki pieniężne w kwocie blisko 3,700 złotych. Maszyny oraz pieniądze przekazane zostały funkcjonariuszom Delegatury Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone przez policjantów w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *