Nielegalne gry hazardowe ukryte w komputerach

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

Kafejka internetowa była tylko kamuflażem dla nielegalnego biznesu. Funkcjonariusze KAS z Sieradza w zestawach komputerowych rozpoznali urządzenia do prowadzenia nielegalnych gier hazardowych.

Na początku roku 2018, w centrum miasta, w pobliżu najważniejszych urzędów miasta Sieradza i Starostwa Sieradzkiego powstała nowa kafejka internetowa. W elegancko wykończonym budynku, wśród poważnych biur, powstał lokal, w którym ustawiono kilka stolików z typowym sprzętem komputerowym – jednostka centralna, monitor, klawiatura, mysz. W lokalu oferowano dodatkowo napoje dla spragnionych.

Na nieszczęście dla właścicieli nad wejściem, zamiast reklam, umieszczono charakterystyczny napis „OPEN” mrugający z daleka w kolorach niebieskim i czerwonym. Ten napis skłonił funkcjonariuszy Oddziału Celnego w Sieradzu do odwiedzin.

W rezultacie pierwszej wizyty, w poniedziałek 19 lutego, w zestawach komputerowych rozpoznano urządzenia do prowadzenia nielegalnych gier hazardowych z grafiką ekranową analogiczną jak w typowych automatach do gier.

Zajęto do dalszego postępowania pięć zestawów, przy okazji również kasetkę z pieniędzmi, z której były wypłacane wygrane, grafik dyżurów dla obsługi oraz zeszyt z rozliczeniami wpłat i wypłat.

Źródło: Łódzki Urząd Celno-Skarbowy w Łodzi


Otagowano jako

5 Komentarzy

 1. czytelnik Odpowiedz

  A pamiętacie tego niusa z przed roku, w którym złapano 30 latka i 60 latka i jeden z nich ukrył się w gołębniku, bo jak się okazało mieli nielegalne maszyny?
  Teraz tylko czytam, że celnicy wpadli, zabrali maszyny, a jeszcze tego samego dnia są już nowe. Tamten nius chyba miał być przestrogą przed stawianiem automatów.

 2. D... Odpowiedz

  Jeśli idiota, który dokonał owego spektakularnego zatrzymania „automatów do gier” oraz drugi kretyn, który tekst propagandowy na ten temat popełnił, na swoich służbowych komputerach do googla wpiszą np. „jednoręki bandyta online”, to uzyskają w odpowiedzi setki adresów, gdzie będą mogli sobie pograć do woli na wisienkach, śliweczkach, arbuzikach, a nawet na – o zgrozo – 77777! Znaczy to, że oni wszyscy do pracy wykorzystują AUTOMATY DO GIER! Kto jest ich dysponentem? Ależ to łatwo sprawdzić, na sprzętach są naklejki: Naczelnik UC-S! No to złoczyńca wpadł! Trzeba zabierać sprzęty, Remikowi oddać do badania (wiadomo z góry, co stwierdzi…), a potem zarzuty stawiać!

  1. daro Odpowiedz

   to w teorii koleś a w praktyce jak w rzeczywistości każdy wie że nawet smartfon jest urządzeniem hazardowym ale co tam na rynku ma być hu-a nic bo tak mak kwacz zdecydował i już

 3. Lays Odpowiedz

  Biedne komputery :/ U mnie w okolicy są bynajmniej takie „komputery” co mają wbudowany czytnik banknotów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *