[📸] Nielegalne gry urządzali, nielegalnie alkohol podawali

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

11 komputerów służących do nielegalnych gier hazardowych zabezpieczyli w trakcie wspólnych działań policjanci z Wydziału Kryminalnego z pilskiej komendy i funkcjonariusze Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu. Funkcjonariusze w nielegalnym kasynie zatrzymali również 2 osoby, które uczestniczyły w nielegalnych grach hazardowych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile ustalili, że w jednym z budynków mieszczących się przy ulicy Bydgoskiej w Pile urządzane są nielegalne gry hazardowe. Funkcjonariusze ustalili, że szyby lokalu są oklejone, obiekt monitorowany, a do wnętrza mogą wejść tylko osoby znane obsłudze „kasyna”. Policjanci w trakcie prowadzonych czynności ustalili również, że nielegalne „kasyno” było czynne całą dobę.

15 maja br. pilscy kryminalni oraz funkcjonariusze Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu przystąpili do realizacji. Po wejściu do ustalonego budynku przy ulicy Bydgoskiej w Pile funkcjonariusze ujawnili 11 stanowisk jednostek centralnych podłączonych online do jednostki administratora, który uruchamiał zainteresowanym różnego rodzaju gry hazardowe.

Policjanci na miejscu zatrzymali 2 mężczyzn, którzy wbrew przepisom art. 109 Ustawy Kodeksu Skarbowego uczestniczyli w nielegalnych grach hazardowych. Funkcjonariusze wykonali przeszukania wszystkich pomieszczeń oraz oględziny. W trakcie wykonywanych czynności zabezpieczono 11 komputerów. Zatrzymani, to mieszkańcy Piły i Szczecinka w wieku 51 i 61 lat.

W ramach czynności procesowych zabezpieczono kwotę 3592 PLN oraz przesłuchano dwóch graczy i dwie osoby z obsługi „salonu gry”. Ich zeznania potwierdziły, że w salonie urządzane były gry o nagrody pieniężne. Ponadto stwierdzono, że obsługa salonu podawała graczom nieodpłatnie napoje alkoholowe mimo braku stosownej koncesji.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier. Nowe przepisy dopuszczają możliwość urządzania gier na automatach w salonach gier, ale ich wyłącznym organizatorem jest jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, wykonująca monopol państwa w tym zakresie.

Źródło: WUCS Delegatura w Pile, Komenda Powiatowa Policji w Pile


Otagowano jako

4 Komentarzy

 1. watykan Odpowiedz

  A zrobić mogą dużo,tak dla przypomnienia cały net jest logowany,bez problemu mają IP i z jakim serwerem się łączyłeś,
  ktoś ma umowę na ten internet pod danym IP,jak myślisz – będzie ściemniał że nie wie kto korzysta z jego punktu dostępowego.
  W domyśle dostanie karę bo tak ustawa mówi.
  No ale co ja am wiem,szary człowieczek.

  1. Kondziorek Odpowiedz

   Idąc tym tokiem rozumowania, nie byłoby w ogóle żadnych lokali „open24h”, bo przecież prąd musi być na kogoś.

 2. Zainteresowany Odpowiedz

  Dostał już ktoś wyrok za tablety lub komputer? Tak naprawdę co mogą udowodnić jeśli przyjadą i aplikacja będzie wyłączona i nie da się do niej zalogować?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *