Nielegalne „kasyna” wciąż działają

automaty do gier

Trochę w ostatnich miesiącach przycichło o walce z nielegalnym hazardem, ale jak się okazuje, celnicy cały czas działają w tym kierunku. I mają co robić, bo również w powiecie malborskim nie brakuje automatów do gier.

Krajowa Administracja Skarbowa przekazała informację o działaniach, które ostatnio funkcjonariusze z Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni przeprowadzili w powiatach malborskim i sztumskim. Zabezpieczyli 11 nielegalnych automatów do gier hazardowych, działających bez wymaganego zezwolenia. By tego dowieść, trzeba przeprowadzić eksperyment procesowy, czyli po prostu zagrać na danej maszynie.

Po przeprowadzeniu eksperymentu na tych urządzeniach ustalono, że gra prowadzona jest o wygraną rzeczową lub pieniężną i zawiera element losowości, a urządzający je naruszył zapisy ustawy o grach hazardowych – informuje Anna Kocaj z Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku.

Maszyny, których łączna wartość szacowana jest na 132 tys., zostały przewiezione do magazynu Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni. Dalsze postępowanie karno-skarbowe i postępowanie administracyjne jest realizowane przez Dział Dochodzeniowo-Śledczy w Gdańsku oraz Referat Postępowania Podatkowego PUCS.

KAS przypomina, że urządzanie lub prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia gry podlega podlega na podstawie kodeksu karno-skarbowego odpowiedzialności karnej, a czyn ten zagrożony jest karą grzywny bądź pozbawienia wolności do lat 3.

Niezależnie od tego, nielegalne urządzanie gier na automatach skutkuje karą pieniężną w wysokości 100 tys. zł za każdy automat. Nie odstrasza to jednak i nadal zdarzają się przypadki prowadzenia nielegalnych „kasyn” – dodaje Anna Kocaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *